Domů / / Při spalování kalorií může pom...

Při spalování kalorií může pomoci i žvýkačka

Poslední úprava 02.11.2020
Sdílet článek

Určitě jste už slyšeli, že hubnutí, a tedy i spalování kalorií, dokáže zlepšit i obyčejná žvýkačka. Vhodný pohyb, cvičení a správné stravování jsou nejlepším způsobem jak si zajistit zdravou hmotnost. Pomáhají však i nenápadné drobnosti a spalování kalorií se urychlí. Podle nových výzkumů sem patří i žvýkání žvýkačky (jemně a s citem, abyste si zase nenahonobili zbytečné vrásky kolem úst).

Studie se zúčastnilo 46 žen a mužů ve věku 21 až 69 let. Jejich BMI bylo v rozmezí 22 a 30. Všichni zvykli pravidelně žvýkat žvýkačku - tedy více ráz než jednou týdně.

První ze dvou skupin žvýkala 15 dní dvě žvýkačky denně. Druhá skupina pila přísady obsažené ve žvýkačce rozpuštěné ve vodě. Samozřejmě bez základní žvýkací hmoty. Následně se obě skupiny 15 minut procházeli. Měřený byl jejich tep a rychlost chůze. Z těchto údajů bylo možné vypočítat výdej energie.

Samozřejmě, chůze byla na spalování kalorií ideální. Ale muži ve věku nad 40 let spálili další dvě kalorie za každou minutu, pokud žvýkali žvýkačku. U žen nebyly patrné žádné výrazné změny ve výdeji energie.

Tato zjištění je třeba samozřejmě ověřit i na větší skupině lidí, aby bylo možné s určitostí potvrdit, že žvýkání žvýkačky při hubnutí a spalování kalorií skutečně pomáhá. Proto není třeba, abyste utíkali nakoupit zásoby žvýkaček. Ale jako zpestření dietního režimu určitě může být.

Čtěte dál
Jak zhubnout v posteli
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc