Domů / / 7 návyků pro efektivní hubnutí

7 návyků pro efektivní hubnutí

Poslední úprava 18.12.2017
Sdílet článek

Čeho se drží štíhlí a zdraví lidé po celém světě, aby se dokázali udržet ve formě a fit? Pokud některý z dobrých zvyků ve vaší denní rutině chybí, údajně stačí 21 dní na to, abyste si nový zvyk vytvořili a navykli si na něj. Pokud se na každý z nich soustředíte během 21 dní, nakonec ho pravděpodobně už provedete bez rozmýšlení a právě tehdy se mohou začít dít zázraky. A vy se můžete začít těšit na efektivní hubnutí.

Přestaňte jíst ještě předtím, než se budete cítit plný

Udělejte z toho návyk a odsuňte talíř předtím, než budete mít plné břicho a budete sytý. Ve chvíli kdy říká váš žaludek mozku, že je plný, jste pravděpodobně snědli již mnohem víc, než bylo třeba. Takže když přestanete jíst ještě před signálem, dokážete zachytit okamžik, kdy budete "tak akorát najedení". Tedy pocit, když už nejste hladový a ani natolik plný, že budete mít pocit na prasknutí.

Přejídání se je důvodem číslo jedna, kvůli kterému mají lidé s nadváhou neustále nadváhu. Zároveň způsobuje zažívací problémy a snižuje pravděpodobnost, že budete chtít být aktivní a začít se trochu hýbat. Představte si, že se nemusíte nutit do toho, abyste se nepřejídaly. Udělejte z toho prostě návyk a automaticky se dostanete na svou ideální váhu - jednoduše, efektivní hubnutí.

Každý den udělejte něco aktivně

Je velmi těžké bojovat se setrvačností a vystoupit ze zajetých kolejí. Pokud nejste zvyklý věnovat se denně nějaké činnosti, bude nejtěžší částí vytvoření návyku. Dobrou zprávou však je, že jakmile dostanete "míč do hry", bude těžké zastavit ji. Po třech týdnech dennodenní aktivity se budete cítit zvláštně, pokud neuděláte jeden den cosi aktivní a dvojnásobně stoupne pravděpodobnost, že se pokusíte cosi vymyslet na další den.

Pro mnohé je to otočka o 180 stupňů oproti tomu, jak fungují nyní. A právě to je důvod, proč zápasí se svou hmotností a diví se, proč po nárazovém cvičení nevidí výsledky. Udělejte z pohybu zvyk a nastavte si fyzickou aktivitu na autopilota. A dostaví se i efektivní hubnutí.

Nebuďte na sebe příliš tvrdý

Pokud se snažíte zhubnout, riskujete, že budete příliš negativní a budete se obviňovat z minulých činů, které vás dostali tam, kde jste teď. Nejdříve však musíte akceptovat to, kde jste dnes a pak to použít jako motivaci, abyste se dostali tam, kam chcete. A přestože mohou někteří lidé tvrdit, že je motivuje, pokud jsou svým nejtvrdším kritikem, pro většinu z nás je to kontraproduktivní.

Akceptováním kondice, ve které se vaše tělo nachází, neznamená, že máte usnout na vavřínech a nemáte nic měnit. Znamená to tolik, že teď nemůžete udělat nic, co by změnilo minulost. Ale máte začít od místa, kde jste teď a vytvořit si zvyk, uvolnit se a začít si vychutnávat cestu ke svému lehčímu, zdravějšímu já.

Najděte si čas pro sebe

Chcete-li hubnout efektivně, je dobré vytvořit si i další návyk - vymezit si čas sám pro sebe, abyste nevyhořeli. Můžete si pomyslet, že přirozeně zdraví a fit lidé jsou stále v běhu a jdou a jdou a jdou ... ale pravdou je, že vaše tělo funguje nejlépe, pokud má dostatečné množství fyzického a psychického vypětí, ale i čas na odpočinek a relaxaci.

Je snadné stát se příliš horlivým, pokud se snažíte zhubnout, protože máte dojem, že musíte dohnat všechen ztracený čas. Musíte si ale vytvořit i čas, kdy budete moci pouze houpat nohama, pustit si relaxační hudbu, přemýšlet, dopřát si teplý koupel, zahrát se s domácím mazlíčkem nebo si dopřát jiný veget. Stres vede k nárůstu hmotnosti, takže poražení tohoto stresu musí naopak vést ke snížení hmotnosti. Pokud tedy odbouráte stres, dokážete nastolit efektivní hubnutí.

Nakupujte zdravé potraviny

Štíhlí lidé zvyknou nakupovat zdravější potraviny. Většina lidí, pokud se zamyslí nad správným stravováním, si sami sebe představí jako jedí zdravější jídla. Moudřejší ale je, představit si sám sebe, jak nakupujete zdravější potraviny. Rozhodnutí o tom, co budete jíst, vzniká již tehdy, když si vkládáte věci do nákupního košíku. Jen málo lidí má peníze a sílu na to, aby vyhazovali špatné jídlo, které je ale jinak v pořádku, když už ho jednou koupili. Ale nezapomínejte na jednoduché pravidlo, nakupujte potraviny, které nepotřebují reklamu.

Dělejte si záznamy o svém vynaloženém úsilí

Jeden úspěšný návyk lidí, kteří zhubli a váhu si udrželi, je dělat si záznamy o činnostech, které pro efektivní hubnutí udělali. Znamená to založit si sešítek na zapisování potravin, které jíte, fyzické aktivity či cvičení, které provádíte. Můžete si ho nazvat i "drobky úspěchu", protože záznamy jsou jako chlebové drobky, které vás zavedou na začátek vašeho úspěchu. Takto můžete zpětně vidět, jak jste svého cíle dosáhli.

Takový sešítek slouží několika účelům. Nutí vás být odpovědným za svou činnost i nečinnost, poukazuje na to, co u vás fungovalo a co ne. A ukazuje vám, kde potřebujete pomoc a kde jsou vaše slabá místa. Například, jestli jste náchylný na přejídání se v určitých dnech nebo situacích. Objektivně vám ukazuje, kde se v daném okamžiku při snaze o efektivní hubnutí nacházíte.

Myslete pozitivně

Tendencí většiny lidí na dietě je nahlížet na hubnutí jako na nepříjemnou povinnost a velkou fušku. To je ale špatné rozpoložení pro rychlé a efektivní hubnutí. Pokud máte z diety strach hned na začátku a přemýšlíte nad všemi jídly a potravinami, které vám budou chybět, tak jste si zvolili nesprávnou dietu. Zvolte takovou dietu, ze které máte dobrý pocit a těšíte se na ni a tyto dobré pocity si s sebou neste během celého procesu.

Za vaší touhou zhubnout se schovává touha lépe se cítit. Nemusíte tyto pocity potlačovat, dokud nedosáhnete svou cílovou hmotnost. Můžete začít přemýšlet nad věcmi, díky kterým se budete cítit dobře hned teď a začnou se dít divy. Takto se mnohem rychleji dostanete tam, kam chcete. Mnohem rychleji, než kdybyste přemýšleli nad věcmi, které rád nemáte.

Zautomatizované řízení

Nezapomínejte, že vaším cílem je dostat těchto sedm návyků do krve tak, že se nad nimi ani nemusíte zamýšlet. Právě jste ve fázi, kdy víte, co musíte udělat. Ale stále nad těmito činnostmi musíte přemýšlet, abyste je i provedli. Nevrhejte se na všech sedm návyků najednou. Nemyslete si, že za tři týdny bude vše hotovo a vy zhubnete. Udělejte si z toho dlouhodobý proces a začněte s prvním návykem, který vás oslovil. Prožijte při něm 21 dní, dokud se s ním nezžijete a nedostane se vám pod kůži, až pak se vrhněte na druhý návyk pro efektivní hubnutí.

7 návyků pro efektivní hubnutí Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Zelená káva extrakt 6000

    Podporuje zdravý krevní tlak, pomáhají spalovat tuk a udržovat zdravou hladinu cukru v krvi

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

Čtěte víc