Domů / / / / Jak si vybrat ten nejlepší sva...

Jak si vybrat ten nejlepší svatební účes

Poslední úprava 21.06.2023
Sdílet článek

Výběr svatebního účesu může být těžký. Každá žena chce kráčet k oltáři s krásnými hedvábnými a upravenými vlasy. Může být ale těžké rozhodnout se, zda si nechat vlasy rozpuštěné, vypnuté, nebo zvolit kombinaci obou. Pokud hledáte odbornou radu, pokud jde o nejlepší svatební účesy, tento rychlý průvodce výběru toho správného vzhledu pro Váš velký den se Vám bude líbit!

Vezměte v úvahu tvar svého obličeje

Mnohé ženy touží po určitém svatebním účesu, který se jim ale ve skutečnosti nemusí vůbec hodit. Například ženy, které mají plný nebo kulatý obličej nemusí vypadat zrovna nejlépe v elegantním, pevném drdolu (jedná se o kulatý drdol v zadní části hlavy nebo šíje). Naopak dlouhé, divoké kadeře, které zastíní jemné rysy tváře nejsou vhodné pro ženy, které mají hubenou tvář. Naučit se pracovat s přirozeným tvarem obličeje je perfektní způsob, jak zúžit výběr účesů a vypadat ve svatebních šatech dobře.

Kulatý obličej

Ženě s kulatým obličejem, která vypadá stále mladě, se hodí dlouhé vlasy s pěšinkou uprostřed nebo na boku hlavy. Pokud dodáte vlasům trochu objemu na vrchu hlavy, na temeni, můžete tváři přidat délku. Pokud plánujete nosit závoj, s kadeřnicí nebo přítelkyní vyzkoušejte několik účesů a zjistěte jak vypadají i se závojem.

Pak se vyfoťte a zjistěte jak Váš vzhled vnímají ostatní lidé. Obecně platí, že čím plnější obličej, tím více budete těžit z délky navíc. Pokud toužíte po vypnutých vlasech, prostě nechte po bocích kolem lícních kostí rozpuštěných několik pramínků.

Květinové sponky nebo třpytivé vlasové doplňky se mohou Vašemu tvaru obličeje velmi hodit - struktura Vaší tváře je velmi ženská. Pokud nebudete mít závoj, jedna sponka nebo svatební kytice mohou dlouhým vyfoukáním vlasů dodat kouzlo. Pokud zvolíte třpytivou sponku, která odpovídá vaší obručce, může to být roztomilý způsob jak dosáhnout jednotný vzhled.

Hranatý obličej

Vaše výrazné rysy obličeje budou vypadat nádherně když bude Váš svatební účes objemný. Tento typ obličeje vypadá nádherně s vlasy vypnutými nahoru - Vaše rysy tváře jsou dost výrazné i samy o sobě. Zvažte elegantní účes volnější na vrchu hlavy - je moderní a stylový. Tento typ svatebního účesu je uhlazený, ale vzadu, kde jsou vlasy sepnuté trochu strapatejší.

Pro extra styl si do drdolu můžete zakomponovat i kudrlinky nebo copánky. Dekorativní oblouk, který je umístěn asi 2-3cm nad Vaší vlasovou linií Vám může dodat ohromující vzhled - zvolte si saténový doplněk nebo čelenku s kamínky a česejte si vlasy pod čelenku. Dosáhnete tak účes se 60-tých let inspirovaný Ann Margret. Aby se zvýraznily tento účes zvolte šaty ve tvaru přesýpacích hodin.

Oválný obličej

Vaše klasická oválná tvář znamená, že máte mnoho možností účesů, které se hodí k svatebním šatům. Vzhledem k tomu, že máte tolik možností výběru, měli byste při výběru toho správného účesu zvážit další věci.

Pokud jste nízká a štíhlá, můžete vypadat dobře v krátkém střihu, který nezastíní Vaše rysy obličeje. Účes pixie zvýrazní oči a lícní kosti.

Pokud máte silnější postavu, zvažte vrstvený účes s délkou po bradu, snad s rozdělenou ofinou. Budete vypadat krásně pokud si vypnete polovinu vlasů nahoru na temeno hlavy a upevníte si závoj. Vaše ofina (která není vypnutá) zjemní Vaše rysy obličeje a dlouhé spodní části Vašich vlasů budou volně viset, což vypadá velmi žensky. Tento klasický svatební vzhled bude skvělou volbou pro každého s oválným obličejem. Pokud nemáte ofinu jednoduše si vypněte všechny vlasy nahoru a nechte spodní části rozpuštěné.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy