Domů / / Váčky a otoky pod očima - 8 do...

Váčky a otoky pod očima - 8 domácích léků

Poslední úprava 24.08.2023
Sdílet článek

Vypadáte po probuzení jako byste celou noc proplakali? Jsou Vaše oči tak oteklé, když přijdete domů z práce, že si Vaše polovička myslí, že jste den strávili v hospodě a ne v práci? Oteklé, červené oči Vám mohou dělat ze života peklo, nemluvě o tom, že ostatní mohou dezinterpretovat Váš životní styl. Pár dobrých rad Vám však může pomoci určit příčinu oteklých váčků pod očima a domácí prostředky uvedené v tomto článku Vám je snadno mohou pomoci vyléčit.

Zmírnění otoku pod očima

Dvě nejčastější příčiny otoku očí jsou strava, ve které dominují slané potraviny a pak alergie a chronické záněty vedlejších nosních dutin. To, co není vidět může často způsobovat problémy. Dráždivé látky a chemikálie nacházející se v make-upu, parfémech a čisticích prostředcích mohou mít na oči zánětlivé účinky. A očím rozhodně neprospívají dnešní pracoviště plné počítačů - protestují zarudnutím.

Oteklé oči jsou pro většinu lidí jen dočasný problém. Mnohé případy lze léčit pomocí jednoduchých domácích léků a odstraněním látek, které mohou způsobit otoky pod očima. Některé užitečné tipy jsou k dispozici v další části.

Domácí léky uvedené níže je jednoduché najít a zbaví Vás části nepohodlí způsobeného oteklými očima.

Čaj

Zelený nebo černý čaj? Oba dobře uklidní oteklé, podrážděné oči. Rozdíl? Malý. Čaj s obsahem kofeinu pomůže stáhnout cévy a zmírnit otoky, zatímco bylinné čaje (zejména heřmánek) obsahují protidráždivé látky, které zklidní zarudnutí a zánět. Zapařte 2 sáčky čaje dle Vašeho výběru v horké vodě po dobu tří až pěti minut. Nechte je vychladnout, dokud sáčky nejsou příjemně teplé na dotyk. Lehněte si, zavřete oči a na každé oko si položte jeden sáček. Pak oči zakryjte měkkým hadříkem. V horkých měsících dejte zapařené čajové sáčky do ledničky a aplikujte na oči, když potřebujete osvěžení.

Lžičky

Čajové lžičky jsou tím pravým příborem, který dočasně pomůže zmenšit otoky pod očima na normální rozměry. Dejte do lednice 4 nebo 6 lžiček. Když potřebujete, aby Vám váčky pod očima odpuchli, lehněte si, zavřete oči a na každé oko položte jednu lžičku (zakřivenou stranou dolů). Když se lžička zahřeje, vyměňte ji za novou chladnou z chladničky.

Okurky

Známý lék - okurka… Okurky jsou nejen příjemně chladné a uklidňující na dotek, ale jejich adstringentní vlastnosti způsobí, že se krevní cévy stáhnou. Zakloňte hlavu, položte plátek na zavřené oko a odpočiňte si pět až deset minut, zatímco okurka léčí oteklé váčky pod očima.

Vaječné bílky

Tento kuchyňský lék nazvěme suflé pro obličej. Vyšlehejte 1 nebo 2 bílky dotuha a aplikujte štětcem nebo měkkým hadříkem pod oči. Vaše pokožka bude na pocit pevnější a méně nafouknutá.

Brambory

Obyčejná brambora také hýčká oteklé oči. Tyto hlízy jsou pravý a vyzkoušený prostředek evropské lidové medicíny na uklidnění bolest i kloubů, bolesti hlavy a jiných zánětlivých stavů. Bramborový škrob působí jako protizánětlivý prostředek ke zmírnění podráždění očí. Začněte, jak byste dělali bramboráky. Oloupejte jeden brambor, pak ho omyjte a osušte. Nastrouhejte ho na co nejjemnější kousky. Tuto hmotu dejte do čisté utěrky a složte, abyste vytvořili obklad. Umístěte obklad na oční víčka po dobu 15 minut.

Studená voda

Oči bývají oteklé i v dny, kdy máte pouze 30 minut na to, abyste se vypravili z domu. Není čas na čajové sáčky a plátky okurky, no nezoufejte. Studená voda v nouzi také pomůže. Opláchněte si obličej několika dlaněmi plnými studené vody. Může to být hrubé probuzení, ale chlad stahuje cévy a snižuje otoky pod očima. Navíc, trvá to jen deset vteřin. Opakujte po celý den, pokud je to možné.

Pitná voda

Pokud jde o snížení otoků očí, voda je Váš zachránce. Ujistěte se, že každý den vypijete alespoň osm 250ml sklenic vody a nenahrazujte ji limonádami, kávou nebo sladkými nápoji. Když je tělo dehydrované, chová se podobně jako velbloud: zadržuje vodu na dlouhé putování přes poušť. Namísto velbloudího hrbu si však budete ukládat zásoby vody kolem očí v podobě váčků pod očima. Pokud budete dostatečně hydratováni, Vaše tělo se nepřepne do režimu přežití a nebudete nafouknutí na těch nesprávných místech.

Sůl

Velké hranolky, feferonková pizza a další potraviny bohaté na sůl mohou zapříčinit oteklé váčky pod očima. Samotná sůl však dělá očím dobře. Zbavte se oteklých váčků pod očima vmícháním 1/2 lžičky soli do 1 litru teplé vody. Namočte vatu nebo kosmetické tampóny do tohoto roztoku, lehněte si a aplikujte je na oční víčka. Odpočívejte v této poloze po dobu alespoň deseti minut, zatímco necháte tampony na očích. Vstanete s odpuchlými očima.

Pamatujte si

  • Dopřejte si lehkou masáž, která může pomoci zmírnit oteklé váčky pod očima. Zavřete oči a oblast pod okem jemně zatlačte prsteníčkem, pohybujíc se ve tvaru oblouku od vnitřního koutku k vnějšímu. Masírujte 10-15 krát. Pák opakujte na druhém oku. Je skvělé masáž udělat před tím, než vstanete.
  • Použijte dva polštáře, aby byla Vaše hlava během spánku ve vyvýšené poloze. Pod očima se pak nebude hromadit tekutina.
  • Své oči dopoledne silně netřete. Nedotýkejte se jich po celý den.
  • Dávejte si pozor na to, jaké přípravky používáte. Otékají Vám oči kolem oběda? U žen mohou být na vině kosmetické výrobky. Mnoho laků na nehty, laků na vlasy a make-upu obsahuje formaldehyd, který může způsobit, že oči otečou. Naštěstí módní průmysl přichází na trh i s kosmetickými výrobky bez obsahu formaldehydu. Pomocí procesu eliminace přestaňte používat každý produkt po dobu jednoho až dvou týdnů, abyste určili, který z nich způsobuje otok.
  • Dopřejte svým očím pauzu! Za každou hodinu, kterou trávíte za počítačem si odpočiňte pět až deset minut. Dívejte se z okna, zavřete oči a meditujte nebo se jděte napít. Při práci na počítači také zkuste každých pár minut odhlédnout od monitoru.
  • Udržujte svou ložnici bez prachu, pylu a zvířecí srsti. Odstraňte všechny předměty, na kterých se ukládá prach, a jednou týdně vyperte povlečení ve velmi horké vodě, zakryjte matrace a polštáře pokrývkami proti roztočům a zakažte domácím zvířatům chodit na postel. Během pylové sezóny si vlasy umyjte před tím, než půjdete do postele.
  • Používejte hypoalergenní mýdla a čisticí prostředky bez barviv a vůní.
Váčky a otoky pod očima - 8 domácích léků Průměrné hodnocení: 4.8 (6 hodnocení­)

Čtěte víc