Domů / / Váčky a otoky pod očima - 8 do...

Váčky a otoky pod očima - 8 domácích léků

Poslední úprava 22.10.2018
Sdílet článek

Vypadáte po probuzení jako byste celou noc proplakali? Jsou Vaše oči tak oteklé, když přijdete domů z práce, že si Vaše lepší polovička myslí, že jste den strávili v hospodě a ne v práci? Oteklé, červené oči Vám mohou dělat ze života peklo, nemluvě o tom, že ostatní mohou, dezinterpretují Váš životní styl. Pár dobrých rad Vám však může pomoci určit příčinu oteklých váčků pod očima a domácí prostředky uvedené v tomto článku Vám jejich snadno mohou pomoci vyléčit.

Snížení otoku pod očima

Dvě nejčastější příčiny otoku očí jsou strava, ve které dominují slané potraviny a alergie a chronické záněty vedlejších nosních dutin. To, co není vidět může často způsobovat problémy. Dráždivé látky a chemikálie nacházející se v make-upu, parfémech a čisticích prostředcích mohou mít na oči zánětlivé účinky. A oči rozhodně nemají rádi dnešní pracoviště plné počítačů - protestují zarudnutím.

Oteklé oči jsou pro většinu lidí jen dočasný problém. Mnohé případy lze léčit pomocí jednoduchých domácích léků a / nebo odstraněním látek, které mohou způsobit otoky pod očima. Některé užitečné tipy jsou k dispozici v další části.

Domácí léky uvedené níže je jednoduché najít a zbaví Vás části nepohodlí způsobeného oteklými očima.

Čaj

Zelený nebo černý čaj? Oba dobře uklidní oteklé, podrážděné oči. Rozdíl? Malý. Čaj s obsahem kofeinu pomůže stáhnout cévy a zmírnit otoky, zatímco bylinné čaje (zejména heřmánek) obsahují proti-dráždivé látky, které zklidní zarudnutí a zánět. Zapařte 2 sáčky čaje dle Vašeho výběru v horké vodě po dobu tří až pěti minut. Nechte je vychladnout, dokud sáčky nejsou příjemně teplé na dotyk. Lehněte si, zavřete oči a na každé oko si položte jeden sáček; pak oči zakryjte měkkým hadříkem. V horkých měsících, dejte zapařené čajové sáčky do ledničky a aplikujte na oči, když potřebujete osvěžení.

Lžičky

Čajové lžičky jsou tím pravým příborem, který dočasně pomůže zmenšit otoky pod očima na normální rozměry. Dejte do lednice 4 nebo 6 lžiček. Když potřebujete, aby Vám váčky pod očima odpuchli, lehněte si, zavřete oči, a na každé oko položte jednu lžičku (zakřivenou stranou dolů). Když se lžička zahřeje, vyměňte ji za novou chladnou z chladničky.

Okurky

Známý lék - okurka… Okurky jsou nejen příjemně chladné a uklidňující na dotek, ale jejich adstringentní vlastnosti způsobí, že se krevní cévy stáhnou. Nakloňte hlavu, položte plátek na zavřené oko a odpočiňte si pět až deset minut, zatímco okurka léčí opuchlé váčky pod očima.

Vaječné bílky

Tento kuchyňský lék nazvěme suflé pro obličej. Vyšlehejte 1 nebo 2 bílky dotuha a aplikujte štětcem nebo měkkým hadříkem pod oči. Vaše pokožka bude na pocit pevnější a méně nafouknutá.

Brambory

Obyčejná brambora také hýčká oteklé oči. Tyto hlízy jsou pravý a vyzkoušený prostředek evropské lidové medicíny na uklidnění bolest i kloubů, bolesti hlavy a jiných zánětlivých stavů. Bramborový škrob působí jako protizánětlivý prostředek ke zmírnění podráždění očí. Začněte, jak byste dělali bramboráky. Oloupejte jeden brambor, pak ho omyjte a osušte. Nastrouhejte ho na co nejjemnější, ale místo smažení s máslem, umístěte tuto hmotu do čisté utěrky a složte, abyste vytvořili obklad. Umístěte obklad na oční víčka po dobu 15 minut.

Studená voda

Oči se někdy nafouknou v pracovní dny, kdy máte pouze 30 minut na to, aby se připravili. Není čas na čajové sáčky a plátky okurky, no nezoufejte. Studená voda v nouzi také pomůže. Opláchněte si obličej s několika dlaněmi plnými studené vody. Může to být hrubé probuzení, ale chlad stahuje cévy a snižuje otoky pod očima. Navíc, trvá to jen deset sekund. Opakujte po celý den, pokud je to možné.

Pitná voda

Pokud jde o snížení otoků očí, voda je Váš zachránce. Ujistěte se, že každý den vypijete alespoň osm 250ml sklenic vody a nenahrazují ji limonádami, kávou nebo sladkými nápoji. Když je tělo dehydrované, chová se podobně jako velbloud: zadržuje vodu na dlouhé putování přes poušť. Namísto velbloudího hrbu si však budete ukládat zásoby vody kolem očí v podobě váčků pod očima. Pokud budete dostatečně hydratováni, Vaše tělo se nepřepne do režimu přežití a nebudete nafouknutí na těch nesprávných místech.

Sůl

Velké hranolky, feferonková pizza a další potraviny bohaté na sůl mohou zapříčinit oteklé váčky pod očima. Samotná sůl však dělá očím dobře. Zbavte se oteklých váčků pod očima vmícháním 1/2 lžičky soli do 1 litru teplé vody. Namočte vatu nebo kosmetické tampóny do tohoto roztoku, lehněte si a aplikujte je na oční víčka. Odpočívejte v této poloze po dobu alespoň deseti minut, zatímco necháte tampony na očích. Vstanete s odpuchlými očima.

Náš tip: Na otoky nebo váčky pod očima je určen Krém na váčky pod očima od firmy Skin Doctors. Zbavte se oteklých váčků pod očima.

Pamatujte si

Užijte si lehkou masáž, která může pomoci zmírnit oteklé váčky pod očima. Zavřete oči a oblast pod okem jemně zatlačte prsteníčkem, pohybujíc se ve tvaru oblouku od vnitřního koutku k vnějšímu. Masírujte 10-15 krát. Pák opakujte na druhém oku. Je skvělé masáž udělat před tím, než vstanete.

Použijte dva polštáře, aby byla Vaše hlava během spánku ve vyvýšené poloze. Pod očima se pak nebude hromadit tekutina.

Své oči dopoledne silně netřete. Nedotýkejte se jich po celý den.

Dávejte si pozor na to, jaké přípravky používáte. Otékají Vám oči kolem oběda? U žen mohou být na vině kosmetické výrobky. Mnoho laků na nehty, laků na vlasy a make-upu obsahuje formaldehyd, který může způsobit, že oči otečou. Naštěstí módní průmysl přichází na trh i s kosmetickými výrobky bez obsahu formaldehydu. Pomocí procesu eliminace přestaňte používat každý produkt po dobu jednoho až dvou týdnů, abyste určili, který z nich způsobuje otok.

Dopřejte svým očím pauzu! Za každou hodinu, kterou trávíte za počítačem si odpočiňte pět až deset minut. Dívejte se z okna, zavřete oči a meditujte nebo se jděte napít. Při práci na počítači také zkuste každých pár minut odhlédnout od monitoru.

Udržujte svou ložnici bez prachu, pylu a zvířecí srsti. Odstraňte všechny předměty, na kterých se ukládá prach, a jednou týdně vyperte povlečení ve velmi horké vodě, zakryjte matrace a polštáře pokrývkami proti roztočům a zakažte domácím zvířatům chodit na postel. Během pylové sezóny si vlasy umyjte před tím, než půjdete do postele.

Používejte hypoalergenní mýdla a čisticí prostředky bez barviv a vůní.

Váčky a otoky pod očima - 8 domácích léků Průměrné hodnocení: 4.7 (3 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc