Domů / / / Dokáže acetyltetrapeptid-5 (Ey...

Dokáže acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) skutečně ulevit od oteklých očí?

Poslední úprava 11.01.2021
Sdílet článek

Množství přísad v našem arzenálu péče o pleť dokáže pokožku hydratovat, bojovat proti vráskám, zmírnit tmavé skvrny. Pokud ale jde o otoky a kruhy pod očima, funguje pouze velmi málo z nich. Acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) však údajně dokáže obojí. Proto není divu, že si tento peptid nachází stále častěji svou cestu do mnoha krémů na oči. Ale funguje vůbec?

Jak acetyltetrapeptid-5 (Eyeseryl) působí?

Acetyltetrapeptid-5, tedy Eyeseryl údajně dokáže bojovat proti váčkům pod očima, a to několika způsoby. Dokáže zlepšit cévní systém a posílit pokožku pod očima tím, že zabrání akumulaci tekutin.

Eyeseryl posiluje pokožku zabráněním glykace. Glykace je proces, při kterém kolagen a elastin, tedy látky, které udržují pokožku pevnou a mladistvou, ztrácejí svou pružnost. Jaký je potom výsledek? Kůže, která působí starším dojmem. Eyeseryl se dokáže navázat na jeden z proteinů zapojených do glykace. Ten se následně nemůže navázat na další látku potřebnou na glykaci. Jinými slovy, Eyeseryl přeruší proces a pokožku zachová silnější a pružnější.

Acetyltetrapeptid-5 bojuje i proti další příčině oteklých očí, a to akumulaci vody. Může se tak dít z více příčin. Tou nejhlavnější je však slabá lymfatická cirkulace a vysoká kapilární propustnost. Tento peptid dokáže snížit propustnost krevních cév v oblasti očí. Tím se pak snižuje množství tekutin, které se zde hromadí. A jaký je výsledek? Zmírnění otoku pod očima.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc