Domů / / / Saw Palmetto - výhody pro ženy

Saw Palmetto - výhody pro ženy

Poslední úprava 05.08.2022
Sdílet článek

Saw Palmetto je nízká palma, která je nejznámější jako přírodní lék na zvětšenou prostatu. Saw Palmetto se pěstuje v západní Indii a v pobřežních oblastech na jihovýchodě Spojených států. Přestože je tato bylina obecně považována za prospěšnou pro muže, může mít určitou terapeutickou hodnotu i pro ženy. Saw Palmetto je k dispozici ve formě tablet, kapslí, čaje a přírodních bobulí. Tato bylina je velmi silná a má potenciál interagovat s léky. Před zahájením užívání jakýchkoli bylinných přípravků konzultujte svého lékaře.

Zvětšení prsou

Více zdrojů uvádí, že Saw Palmetto podporuje zvětšení prsou. Tento přínos je založen na předpokladu, že bylina stimuluje produkci ženského hormonu prolaktinu. Prolaktin je hormon vylučovaný hypofýzou, který podporuje vývoj prsů a produkci mléka u kojících žen.

Hirsutismus

Saw palmetto může pomoci zvrátit stav známý jako hirsutismus, což je růst vlasů u žen na místech kde obvykle rostou vlasy mužům. Hirsutismus může být způsoben nadbytkem mužských hormonů, zejména testosteronu. Vědci se domnívají, že Saw Palmetto může blokovat nadprodukci testosteronu a tím zmírnit růst nežádoucích chloupků.

Poruchy močového měchýře

Saw palmetto může být prospěšné při léčbě poruch močového měchýře jako jsou infekce močových cest. Přestože je Saw Palmetto velmi dobrý bylinný prostředek při zánětech močového měchýře a bolestivém močení, je to více močové antiseptikum než antibiotikum. K dispozici je zatím jen málo informací o účinnosti Saw Palmetta při léčbě dysfunkce močového měchýře.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy