Domů / / Rady jak se rychle zbavit stri...

Rady jak se rychle zbavit strií

Poslední úprava 08.02.2018
Sdílet článek

Strie jsou viditelné čáry na povrchu kůže, s odlišným zbarvením. Strie se vyskytují hlavně v břišní stěně, ale mohou se také objevit přes stehna, paže, hýždě a prsa.

Někdy mohou strie pokrýt velké plochy těla. I když těhotenství je hlavní příčinou vzniku strií, může to být způsobeno i s náhlým nárůstem nebo ztrátou hmotnosti, rychlým vývojem, dědičnými faktory, stresem či fyzikálními změnami.

Strie

Kůže se skládá ze tří hlavních vrstev: epidermis (vnější vrstva), dermis (střední vrstva) a podkožní hypodermic (nejhlubší vrstva). Strie se tvoří v dermis nebo střední vrstvě kůže, když se pojivová tkáň "táhne" nad sílu své flexibility vzhledem k rychlé expanzi nebo kontrakci kůže.

Když je kůže roztažená, kolagen je oslabený a jeho normální výrobní cyklus je přerušen a poškozen. To nakonec vede k jemným jizvám pod horní vrstvou kůže. Zpočátku vypadají jako růžové nebo rudé, ale postupem času se objeví tenká stříbrná linka na povrchu kůže a Stria je na světě.

Strie se objevují na povrchu pokožky v důsledku rychlého růstu, nebo náhlého přírůstku na váze.

Strie vypadají neesteticky, cítíme se s nimi rozpačitě a "ne ve své kůži". Naštěstí existuje několik přírodních způsobů, jak snížit výskyt strií.

Ricinový olej

Ricinový olej, který se používá při léčbě mnoha kožních problémů, jako jsou vrásky, stařecké skvrny, mateřská znaménka, tmavé skvrny, jemné rýhy a pupínky, je také vhodným prostředkem jak se zbavit strií.

 1. Naneste ricinový olej na strie a jemně masírujte oblast krouživými pohyby po dobu 5 až 10 minut.
 2. Zabalte ošetřenou oblast s tenkou bavlněnou látkou. Přiložte láhev teplé vody nebo topnou podložku a zahřívejte postiženou oblast alespoň půl hodiny.
 3. Opakujte tento proces denně po dobu minimálně jednoho měsíce a uvidíte pozitivní výsledky.

Aloe Vera

Aloe vera je účinný při léčbě mnoha kožních problémů. Jeho léčivé a zklidňující vlastnosti mohou být použity k odstranění strií. Existuje několik způsobů, jak ho používat.

 1. Aloe vera gel můžete přímo natřít na postiženou oblast pokožky, nechte působit po dobu 15 minut a poté opláchněte pokožku vlažnou vodou.
 2. Další možností je smíchat jednu čtvrtinu šálku aloe vera gelu, olej z 10 kapslí vitaminu E a olej z pěti kapslí vitamínu A.
 3. Tuhle směs vmasírujte do kůže až do úplného vstřebání. Tenhle postup opakujte denně.

Vaječné bílky

Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin. Na strie použijte pouze vaječné bílky, které obsahují aminokyseliny a bílkoviny.

 1. Vyšlehejte dva vaječné bílky vidličkou. Vyčistěte zasaženou část pokožky vodou a pak naneste silnou vrstvu vaječných bílků štětcem na make-up.
 2. Nechte vaječné bílky zaschnout a opláchněte oblast s studenou vodou.

Nakonec použijte olivový olej na kůži, aby byla hydratovaná.

 1. Opakujte tento postup denně, nejméně po dobu dvou týdnů a sledujte pozitivní výsledky.

Citronová šťáva

Další jednoduchý způsob, jak zmírnit strie je použít citrónovou šťávu. Citronová šťáva je přirozeně kyselá, pomáhá léčit a redukovat strie, akné a další jizvy.

 1. Vmasírujte na strie čerstvou citrónovou šťávu opatrnými kruhovými pohyby.
 2. Nechte citronovou šťávu vsáknout do pokožky po dobu nejméně 10 minut před opláchnutím teplou vodou.
 3. Další možností je smíchat stejné množství čerstvé okurkové šťávy s citronovou šťávou a aplikovat směs na strie.

Cukr

Přírodní bílý cukr je jedním z nejlepších přírodních prostředků, jak se zbavit strií. Cukr můžete použít jako peeling na kůži.

 1. Smíchejte lžíci surového cukru s mandlovým olejem a několika kapkami citrónové šťávy. Důkladně promíchejte a naneste na strie a další oblast kůže.
 2. Jemně vtírejte směs po dobu několika minut, každý den před sprchováním.
 3. Dělejte tyto kroky po dobu jednoho měsíce a pozorujte jako strie blednou.

Bramborová šťáva

Bramborová šťáva obsahuje vitaminy a minerální látky, které podporují růst a obnovu kožních buněk.

 1. Nařeřte středně velkou bramboru na silné plátky.
 2. Vezměte jeden plátek a vtírejte jej jemně na strie po dobu několika minut. Ujistěte se, že škrob z brambor pokrývá postiženou oblast.
 3. Nechte bramborovou šťávu určitou dobu zaschnout a pak ji omyjte vlažnou vodou.

Vojtěška

Listy Lucerny obsahují osm esenciálních aminokyselin, které jsou dobré pro celkové zdraví pokožky. Jsou bohaté na bílkoviny a vitaminy E a K, které vyživují pokožku.

 1. Smíchejte trochu lucerny s několika kapkami heřmánkového oleje do hladké pasty.
 2. Vmasírujte pastu do postižené oblasti dvakrát až třikrát denně.
 3. Opakujte každý den po dobu několika týdnů a uvidíte velké zlepšení.

Kakaové máslo

Kakaové máslo je také velmi prospěšné při léčení strií. Je vynikající pro své přírodní hydratační vlastnosti, pomáhá vyživovat pokožku a snížit výskyt strií.

 • Použijte kakaové máslo na postiženou oblast nejméně dvakrát denně po dobu několika měsíců.
 • Další možností je smíchat půl šálku kakaového másla, jednu polévkovou lžíci oleje z pšeničných klíčků, dvě čajové lžičky strouhaného včelího vosku s jednou čajovou lžičkou oleje z meruňkových jader a olej s vitamínem E. Tuto směs zahřívat, dokud se včelí vosk nerozpustí. Směs můžete uskladnit ve vzduchotěsné nádobě v lednici a použít na strie dvakrát až třikrát denně. Po této proceduře bude vaše pleť hydratovaná a hladká.

Olivový olej

Olivový olej obsahuje velké množství živin a antioxidantů, které pomáhají zlepšit různé kožní problémy, včetně strií.

 1. Vmasírujte mírně teplý, extra panenský olivový olej do postižené oblasti kůže. Zlepší se tak krevní oběh a strie se do značné míry zmenší.
 2. Nechte působit půl hodiny, aby se vitamíny A, D a E přítomné v oleji vstřebaly do pokožky.
 3. Můžete také smíchat olivový olej s octem a vodou a použít jako noční krém. To udrží Vaši pleť hydratovanou a odstraní staré buňky kůže.

Voda

Udržet vaše tělo dobře hydratované pomáhá chránit pokožku před mnoha druhy problémů a také pomáhá při detoxikaci. Zachovává pokožku vláčnou a obnovuje elasticitu.

 • Snažte se dodržovat pitný režim a vypít jednu nebo dvě sklenice vody několikrát během dne. Odborníci tvrdí, že pití osm až deset sklenic vody denně je nejlepší způsob, jak udržet tělo hydratované.
 • Vaše pokožka zůstane jemná a zachová si svou pružnost. Vyhýbejte se kávě, čaji a limonádám.

Tyto přírodní prostředky pomohou strie zesvětlit, ale nemusí je zcela odstranit. Pokud jste velmi znepokojeni vzhledem strií na kůži, navštivte svého lékaře.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Krém na strie Slimcode

  Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc