Domů / / 11 přírodních prostředků na od...

11 přírodních prostředků na odstranění strií

Poslední úprava 09.02.2018
Sdílet článek

Rychlý růst během puberty, náhlý přírůstek na váze, nebo nárůst svalové hmoty a těhotenství, to vše má jednu věc společnou. Je pravděpodobné, že Vám zanechají na kůži lesklé praskliny, rady jizviček známé jako strie. Když tělo roste rychleji než jsou kožní buňky schopné replikovat se, je následkem poškození v dermis, druhé nebo střední vrstvě kůže, která je odpovědná za strukturální integritu našeho těla - objeví se jako purpurové nebo červené pruhy. Postupně se tyto strie zesvětlí ale nezmizí bez pomoci. Tento článek ukazuje jedenáct z nejlepších přírodních a domácích léčivých prostředků na zesvětlení a vyblednutí strií.

Derma váleček

I když tento prostředek může být pro některé lidi příliš bolestivý, využití kožního válečku získalo skvělé recenze těch, kteří ho pravidelně používají, aby se zbavili strií. Tento šikovný ruční přístroj má malý kotouč, z více než pěti set mikro jehlami, které prostupují vnější vrstvy kůže a dermy. Když s ním procházíte po striích, stovky jehliček stimulují produkci kolagenu hluboko do pokožky a podporují hojení strií. Vzhledem k tomu, že jehly kožního válečku jsou velmi tenké, pořiďte si kvalitní produkt vyrobený s titanovými jehlami, které se nebudou lámat nebo ohýbat.

Olej ze semen šípkové růže

Pokud jde o zdravou kůži, existuje jen málo hydratačních prostředků, které se vyrovnají tomuto oleji. Za studena lisovaný ze semen mechové růže (Rosa moschata). Tento lehký, nemastný olej je plný esenciálních mastných kyselin, které zlepšují pevnost a pružnost kůže. Šípkový olej je nejlepším zdrojem trans-retinové kyseliny, přirozené formy vitaminu A, která podporuje rychlejší regeneraci pokožky. Použijte 100% organický šípkový olej ze semen s derma válečkem proti striím, aby se minimalizovala doba hojení.

Olej z pšeničných klíčků

Další populární léčba strií je s použitím oleje z pšeničných klíčků. I když tato léčba je údajně lepší pro nově vzniklé strie, může také pomoci se staršími, dlouhotrvajícími jizvami. Aplikujte organický olej z pšeničných klíčků po použití derma válečku pro rychlejší výsledky.

Kokosový olej

Za mokra mletý nebo za studena lisovaný panenský kokosový olej je další super hrdina pro vaši pokožku. I když je to nasycený tuk, kokosový olej se liší od obyčejných tuků v tom, že je v první řadě tvořen středně dlouhým řetězcem triglyceridů kyseliny laurové. Tato 12-uhlíková mastná kyselina, má dlouhý seznam prokázaných zdravotních výhod, včetně schopnosti zlepšit pružnost pokožky, zvýšit regeneraci buněk, a odrazit infekce. Kokosový olej můžete na strie použít ať už samotný, nebo v kombinaci s derma válečkem a říct "sbohem" nechtěným jizvám po strijích.

Arganový olej

V arganovém oleji se přirozeně vyskytují triterpenoidy a antioxidanty, které nabízejí úžasnou léčivou sílu! Při aplikaci na strie, pomůže zmírnit jizvy a zároveň hydratuje pokožku a zlepšuje zdraví buněk. Arganový olej se skládá z přibližně 80% mastných kyselin, které zjemňují a posilují pokožku, obnovují pružnost a podporují růst nových buněk. Čistý organický arganový olej lze také použít jako léčivou hydrataci po ošetření s derma válečkem.

Olej s E vitaminem

Pro skvělou terapeutickou léčbu strií, si můžeme vyšlehat domácí tělové máslo. Účinné látky - bambucké máslo, kokosový olej, vanilkový olej a vitamin E - vše má zdravotní přínos pro vaši pokožku a pomůže snížit výskyt nebo odstranit jizvy úplně.

Želatina

Pravá želatina (ne ta kterou koupíte v supermarketu a dáváte na dezerty), je jedním z nejlepších potravinových zdrojů kolagenu. Toto jídlo přispívá ke zpevnění pokožky a podporuje růst nových buněk, stejně jako dlouhý seznam dalších zdravotních výhod (celkovou podporu, zdravé vlasy a nehty, zlepšuje trávení, atd.) Použijte želatinu, na výrobu domácích dezertů. Další významný zdroj želatiny je z domácího vývaru.

Vaječné bílky

Aminokyseliny přirozeně se vyskytující ve vaječných bílcích, prosáknou do pokožky a přispějí tak k posílení kůže a hojení jizev. Udělejte si bílou masku ze dvou velkých vajec, vyšlehejte bílky do tuhé pěny. Měkkým kartáčkem nebo houbičkou naneste tuto masku na strie a nechte ji zcela vyschnout, pak odstraňte. Následně hydratujte pokožku přípravkem proti striím. Tato léčba se může opakovat až třikrát za den.

Nanášejte na neporaněnou pokožku a pokud můžete, snažte se používat organické vejce z volného chovu slepic, aby neobsahovaly přidané hormony a antibiotika, typické pro masovou produkci vajec na farmách.

Cukrový peeling

Dalším skvělým způsobem, jak se zbavit strií je cukrový peeling. Smíchejte dvě části organického třtinového cukru s jedním dílem panenského olivového oleje. Přidejte lžičku nebo dvě citrónové šťávy, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Kyselina glykolová v cukru a kyselina citronová v citronové šťávě jsou oba silné alfa-hydroxy kyseliny, které odstraňují odumřelé buňky kůže a omlazují pleť tím, že stimulují růst nových buněk. Tento postup použijte dvakrát až třikrát týdně v kombinaci s dobrým hydratačním přípravkem jako kokosový nebo jojobový olej.

Plátky brambor

Plná vitamínů a minerálních látek, které jsou skvělé pro zdraví pokožky a regeneraci buněk, bramborová šťáva je překvapivě užitečná zbraň proti striím. Nařízněte čerstvé bio brambory na silné plátky a třete oproti zjizvené kůži. Nechte šťávu vsáknout do pokožky asi patnáct minut, poté opláchněte teplou vodou. Tento postup se opakuje asi jednou za den.

Aloe Vera

Aloe vera gel nebo jako čerstvé aloe je dalším výborným zdrojem vitamínů, které pomáhají léčit kůži postiženou striemi. Aloe je také jeden z nejdokonalejších přírodních hydratačních krémů a byl používán po tisíce let na posílení a celkovou vitalitu, kůže, vlasů a nehtů. Vzhledem k tomu, že je aloe vera jemný, můžete jej používat tak často, jak jen chcete.

Vyzkoušejte jeden nebo více z těchto přírodních prostředků a po pár týdnech zjistíte, co je pro vaši pokožku nejlepší.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Krém na strie Slimcode

    Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc