Domů / / 6 tipů jak předejít striím běh...

6 tipů jak předejít striím během těhotenství

Poslední úprava 23.03.2022
Sdílet článek

Během těhotenství jsou strie běžný jev, ale neignorujte je jako součást těhotenství. Máme pro vás několik tipů, které udrží strie na uzdě.

Strie jsou během těhotenství nevyhnutelné. S rozšiřující se dělohou, která se natáhne na maximum, jak vaše dítě uvnitř roste, je pro vaši pleť třeba rozdělit se v některých oblastech, zejména na břiše, aby udržela krok s nároky těhotenství. Když se kůže příliš roztáhne má tendenci se v některých oblastech rozdělit a pokud je to zlom ve vrstvě, která není dostatečně naplněna kolagenem a novými kožními buňkami, dochází k tvorbě strií. Takže, co můžete udělat, aby se zabránilo jejich vzniku?

Dozvíte se 6 užitečných tipů, jak udržet ty ošklivé strie pod palcem.

Zůstaňte hydratovaná

Všichni víme, že pitná voda je pro tělo skvělá a když jste těhotná, toto pravidlo platí dvojnásob. Voda pomáhá detoxikaci organismu a pokožce vyrovnat se se stresem z přepínání kůže. V ideálním případě byste měli vypít minimálně osm sklenic vody denně, ale pokud zjistíte, že pitná voda je už pro vás nudná, můžete ji nahradit zeleným čajem, který je bez kofeinu a pomáhá tělo dostatečně hydratovat.

Jen voda a zelený čaj nemusí být vaše jediné možnosti. Zařadit do svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem vody je také skvělý způsob, jak zůstat hydratovaná a udržet vaši pleť bez strií. Potraviny, jako jsou vodní melouny, jahody, okurky a pod. pomohou vaší pleti snadno udržet strie na uzdě.

Jezte vitaminy

Vitamin A, E a C jsou blahodárné pro vaši pokožku. Přičemž vitamín A pomáhá při opravě kožní tkáně, vitamin E pomáhá udržovat kožní membrány neporušené a vitamín C pomáhá při produkci kolagenu (základní komponenty k udržení elasticity kůže a regeneraci kožních buněk). A pokud vám chybí zdravý zářivý vzhled, zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které obsahují omega 3 mastné kyseliny, což nejen že pomůže udržet vaši kožní membránu zdravou ale bude mít i přirozený zdravý lesk.

Potraviny jako je špenát, jahody, ořechy, semena, mrkev, sladké brambory, mango, ořechy a vejce jsou bohaté na všechny tyto vitaminy a garantují, že vaše pokožka bude bez strií.

Masáže a pravidelné hydratování pleti

Během těhotenství jsou na strie nejvíce náchylné oblasti jako, vaše břicho, boky, spodní část zad, stehna a nohy. Tyto podstupují největší námahu, jak vaše dítě roste. Proto, abychom předcházeli vzniku strií musíme tato místa dobře hydratovat. Váš obyčejný hydratační přípravek nemusí stačit, protože nebude schopen proniknout dostatečně hluboko do pokožky. Proto je nejlepší používat oleje nebo přírodní prostředky, které jsou speciálně vyrobené na pomoc pro těhotné maminky. Podle Ajurvédských praktik, například til olej (sezamový olej), kokosový olej a ricinový olej jsou vynikající na hydrataci pleti. Během těhotenství jemně masírujte oblasti nejvíce náchylné k striím s některým z těchto olejů dvakrát denně. Nezapomeňte, nemusíte použít velkou sílu, stačí třít oblast opakovaně, dokud olej nezmizí.

Udělejte si exfolizaci

Exfolizace je skvělý způsob, jak odstranit odumřelé buňky z horních vrstev kůže; což umožňuje novým buňkám dostat se k povrchu a přispíva ke zvýšení prokrvení v oblasti - a tím brání tvorbě strií. Odborníci říkají, že exfolizace je stejně důležitá jako hydratace kůže, aby se zabránilo striím. Můžete si vybrat některou z následujících možností, kterou použijete během těhotenství:

Suché kartáčování: Toto je technika, kde můžete použít měkký tělový kartáč na celé vaše tělo, aby ho zbavila suché a odumřelé kůže. Ideální způsob, jak to udělat, je na sucho vydrhnout kůži od nohou směrem k srdci se zaměřením na oblasti, které jsou náchylnější k vytváření strií. Po suchém kartáčování se ihned okoupejte v teplé vodě, a nezapomeňte pak hydratovat pokožku. Nezapomeňte použít kartáč s měkkými štětinami a vyhněte se oblasti prsou, jelikož kůže kolem nich je obvykle velmi citlivá.

Luffa (masážní houba): Tímto způsobem si můžete drhnout své tělo při koupeli. Jen namočit nebo se vykoupat v teplé vodě (umožní vašim pórům otevřít se a uvolní odumřelou kůži) a pak použít houbu nebo peeling vyrobený z přírodních vláken na odstranění odumřelé a suché pokožky. Po koupeli nezapomeňte použít krém na celé tělo aby se kůže přizpůsobila přílišnému natažení.

Tyto metody můžete provádět dvakrát třikrát týdně. Ne více, protože může dojít k podráždění kůže.

Cvičení

Je mnoho mýtů, které obklopují ženu během těhotenství a jednou z nich je, aby upustily od cvičení. Pravda je však jinde. Cvičení během těhotenství může mít ve skutečnosti řadu blahodárných účinků na vás a vaše dítě, a současně celý proces porodu může být jednodušší. Jak již bylo řečeno, pokud vás však lékař varoval před cvičením, dodržujte jeho rady. Zde jsou rady, jak můžete začít s cviky během těhotenství, pokud jste začátečník.

Takže, pokud vám bylo povoleno cvičit, podívejte se na benefity:

Cvičení pomáhá udržet vaší pokožce svou pružnost, reguluje a zvyšuje krevní oběh v těle a pomáhá dýchat více kyslíku - to je skvělé pro vaši pokožku a pro vaše dítě. Více kyslíku a zvýšený krevní oběh pomáhá, aby byla vaše pleť odolnější vůči natažení, čímž se snižuje výskyt strií. Dalším přínosem cvičení během těhotenství je, že pomáhá přibírat postupně a ne příliš rychle, což zastavuje hrozbu vzniku strií již v zárodku. Zkuste cvičení, jako je jóga, pilates atd, které mají nízký vliv a umožňují vám pohybovat se v jednoduchých plynulých pohybech.

Léčit strie, jakmile se objeví

Pokud se po všech těchto opatřeních stále objevují strie, starejte se o ně, pokud jsou ještě růžové / rudé a trochu bolestivé. Nejlepším řešením je aplikovat kokosový olej pravidelně na postihnutých místech. Pokud byste chtěli používat léky na předpis, můžete zkusit krém, který obsahuje buď kyselinu glykolovou nebo retinol. Ale dříve, než se rozhodnete pro některý z nich, poraďte se se svým lékařem. Použití kyseliny glykolové nebo retinolu během těhotenství může být pro vaše dítě nebezpečné.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Krém na strie Slimcode

    Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc