Domů / / 6 Efektivních rostlinných příp...

6 Efektivních rostlinných přípravků proti striím

Poslední úprava 08.02.2018
Sdílet článek

Rapidní napnutí kůže v důsledku nárůstu tělesné hmotnosti nebo hormonální změny během těhotenství způsobují po porodu strie. Strie vytvoří jizvy a změní barvu pokožky. Na odstranění strií můžeme použít rostlinné léčivé prostředky. Mezi rostliny, které pomohou odstranit, resp. zmírnit strie patří: Aloe vera, Přeslička, Gotu Kola, Bazalka, Slaměnka, Mandarinka a Měsíček.

Tyto rostlinné prostředky léčí pokožku a napravují škody v důsledku napínání kůže. Je to dobrý nápad, zvláště pokud nechcete použít medikamentózně krémy a masti, které mohou mít nežádoucí účinky. V tomto článku objevíme některé z nejlepších rostlinných přípravků na odstranění strií.

Aloe Vera

Aloe Vera je rostlina, která je bohatá na opravy kožních látek, jako jsou aloenin, polysacharidy a glykoproteiny. Tato rostlina je velmi známá jako lék na různé kožní problémy, včetně strií. Aloe vera je velmi účinná rostlina pro zklidnění pokožky, odstranění znamének, jizev a skvrn.

Šťáva z této rostliny napomáhá obnově tkání v oblasti kůže zjizvené striemi. Aloe Vera také obnovuje pružnost pokožky a odstraňuje nehezké zabarvení, které může mít kůže při vytvoření strie. Na hojení strií můžete použít i slizovitý gel přímo vytlačen z rostliny sukulentních listů. Gelový extrakt z Aloe Vera koupíte iv lékárně, či zdravotnických prodejnách a používá se k odstranění znetvořujícich strií.

Měsíček

Calendula Officinalis, tak nazvali botanici tuto bylinu, běžně nazývanou měsíček lékařský. Rostlina je populární jako lék na kožní onemocnění. Ve skutečnosti je tato bylina tak užitečná pro léčení pokožky, že její složka je obsažena v mnoha kosmetických prostředcích, určených pro péči o pleť.

Calendula je rostlina, která působí jako prevence zjizvení a tvorby strií u žen. Květy a listy této byliny by měly být ponořené do sklenice, plného olivového oleje nebo jakéhokoli jiného kvalitního oleje. Nádoba by měla být uzavřena a uchovávána mimo dosah po dobu asi 2 až 4 dny.

V návaznosti na to je třeba tento přípravek z Měsíčku použít a aplikovat ho na oblasti, kde se vytvořily strie. Měsíčkový olej může být také přidán do vodní lázně a tímto způsobem léčí a regeneruje pokožku postiženou striemi. Měsíček obsahuje mnoho účinných látek, které urychlují proces opravy kůže.

Přeslička rolní

Latinský název této byliny je Equisetum Arvense. Přeslička je známý lék na strie. Doporučují ji mnozí bylinkáři pro hojení kůže a opravy poškozených tkání, způsobené těmito znaky. Tato bylina zvyšuje pružnost pokožky a pomáhá při obnově poškozené tkáně v částech těla, kde se vytvořily strie.

Přeslička je bohatá na křemík a ten působí příznivě na regeneraci pokožky, vyhlazduje strie nebo je dokáže zcela odstranit. Můžete použít několik kapek tinktury spolu s teplou vodou přímo na kůži a znovu získat hladký, jemný a zdravý vzhled.

Bazalka svatá

Bazalka svatá je v Indii známá jako Tulsi a je velmi uctívána a posvátná, protože léčí mnohé nemoci a neduhy. Často je používána v mnoha ayurvédském léčivech. Tulsi nazývaná i královnou bylinek, má příznivé fytochemikálie pro léčení a obnovu pokožky a pomáhá při striích ve velmi krátkém časovém období. Tato rostlina má také antibakteriální, antivirové a antioxidační účinky. Z těchto důvodů je prospěšný lék pro mnoho kožních chorob, včetně strií a kožních infekcí.

Můžete rozdrtit listy této byliny s trochou vody nebo oleje a použít tuto pastu na kůži postiženou striemi. Brzy zjistíte, že Vaše pleť je bez znamének a skvrn. Bazalka změkčuje jizvy způsobené striemi.

Slaměnka italská

Slaměnka je velmi dobrý bylinný prostředek k odstranění strií. Olej vzrobený z této byliny má mnoho léčivých vlastností, je anti-alergenní, stahující, fungicidní, působí jako antitusikum a napomáhá procesům v žlučníku a játrech. Tato rostlina má zacelující schopnosti, takže léčí pokožku a zjizvenou tkán po striích.

Je mimořádně účinná pro citlivou a zanícenou kůži. Má anti-křečovité a protizánětlivé účinky. Můžete ji kombinovat s bylinkami jako nap. levandule, pro odstranění jizev po striích.

Tato bylina má mnoho léčivých výhod a vlastnosti, které z ní činí účinný lék na akné, jizvy, vředy, řezné rány a skvrny na kůži. Pokud máte citlivou pokožku, ujistěte se, že jste olej z této rostliny rozředili, před použitím na odstranění strií. Táto bylina se nemá používat během těhotenství. Může být použita pouze bezpečně po narození dítěte.

Mandarinka

Citrus reticulata je název, pod kterým je tato rostlina známá u botaniků. Mandarinka dokáže divy, pokud se snažíte z pokožky odstranit ošklivé strie. Je bohatá na kyselinu citronovou a plná antioxidantů. To zvyšuje obranyschopnost organismu a urychluje proces hojení kůže. Mimo jiné má také velmi sladkou a příjemnou vůni.

Tato rostlinka je dobré přírodní antiseptikum, což je užitečné pro hojení jizev a modřin. Také je anti-křečovitá takže zmírňuje podráždění nebo bolest. Obsahuje mnoho zklidňujících látek, které léčí a regenerují pokožku, což je velkým přínosem pro léčení strií.

Mandarinkový olej aplikujeme na pokožku poškozenou striemi. Pravidelným používáním tohoto rostlinného přípravku zajistíme úlevu od nepěkných strií. Tento olej se doporučuje lidem s citlivou pokožkou, je netoxický a může dokonce předcházet striím během těhotenství.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Krém na strie Slimcode

    Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc