Domů / / Odstraňte strie rychle - domác...

Odstraňte strie rychle - domácí léčba

Poslední úprava 09.02.2018
Sdílet článek

Odstraňte strie pomocí domácích opravných prostředků. Strie se běžně vyskytují v oblasti břicha, ale také na stehnech, hýždích, pažích a prsou. Na rozdíl od těhotenství, i náhle kolísání tělesné hmotnosti, dědičné faktory, zda rychlý růst jsou příčiny vedoucí ke vzniku strií. Jsou to viditelné čáry na kůži s vybledlým odstínem. I když to není pro kůži škodlivé, vzhled strií mnohé lidi znepokojuje.

Ale nebojte se, existuje mnoho přírodních způsobů, jak zvládnout tento problém a některé z nich vám nabízíme.

9 domácích prostředků na odstranění strií

Odstraňte strie s aloe vera

Aloe Vera obsahuje několik živin a aktivní komponenty prospěšné pro pokožku a její zklidňující a hojivé vlastnosti mohou být použity k léčbě strií. Můžete použít čerstvý aloe vera gel a třít ho na pokožu, nechte působit po dobu několika minut a opláchněte vlažnou vodou.

Můžete si také vytvořit směs: aloe vera gel (1/4-tého Cup), vitamin E olej (10 kapslí) a vitamin A (5 kapslí), vetřete směs až se úplně vstřebá. Zkuste tento proces každý den.

Odstraňte strie vtíráním bramborové šťávy

Minerály a vitamíny v bramborové šťávě pomáhají podporovat růst a obnovu kožních buněk. Silné plátky brambor vtírejte jemně na strie po dobu několika minut tak, aby šťáva pokrývala roztažený povrch a nechte uschnout, pak opláchněte vlažnou vodou.

Masážní olivový olej na odstránení strií

Olivový olej je velmi bohatý na živiny, antioxidační a protizánětlivé složky. Pomáhá zlepšovat problémy se striemi. Velmi efektivní je zahřát čistý olej, před nanesením a vmasírováním do pokožky. Zlepšuje krevní oběh a podstatně snižuje viditelné linie strií.

Vaječné bílky na odstranění strií

Vaječné bílky obsahují mnoho bílkovin a aminokyselin, které pomáhají redukovat strie na kůži. Rozšlehejte dvě vaječné bílky jemně vidličkou a naneste silnou vrstvu na postiženou oblast kůže pomocí štětce na make-up. Před nanesením očistěte kůži vlhkým hadříkem. Nechte nanesenou vrstvu zaschnout a opláchněte studenou vodou. Navlhčete pokožku olivovým olejem. Pokud to budete dělat pravidelně, po dvou týdnech určitě uvidíte výrazné zlepšení.

Kakaové máslo na odstranění strií

Je opravdu přínosem v redukci strií. Stačí ho použít na kůži dvakrát denně a všimnete si změny po jednom nebo dvou měsících. Viditelnost obrysů strií bude určitě klesat.

Můžete si také připravit směs z půl šálku kakaového másla, nastrouhaný včelí vosk (dvě lžičky), jednu polévkovou lžíci olej z pšeničných klíčků, s jednou lžičkou oleje vitaminu E a jedné lžičky jaderného oleje. Směs zahřejte pokud se včelí vosk nerozpustí a uchovávejte v chladničce ve vzduchotěsné nádobě. Použijte ji 2 až 3 krát denně. Kromě snížení známek strií, budete mít pokožku hladkou a hydratovanou.

Naneste citronovou šťávu pro odstranění strií

Kyselá citronová šťáva pomáhá kůži několika způsoby. Léčí poranění kůže, akné a jizvy a také pomáhá zredukovat strie. Vtírejte šťávu (čerstvou) jemně v kruhovém pohybu na postiženou kůži a nechte ji vsáknout do kůže po dobu asi 12 minut. Pak opláchněte teplou vodou. Směs stejného množství citronové a okurkové šťávy je také přínosem pro oslabení strií.

Odstraňte strie, udržujte kůži hydratovanou s vodou

Správné hydratovaná pokožka pomáhá řešit mnoho problémů souvisejících s pletí. Pokud budete pít dostatek vody po celý den, budou kožní póry vyčištěny a získají měkkost a pružnost. To opravdu zlepšuje redukci strií na kůži. Doporučuje se vypít alespoň 10 sklenic vody denně, aby se tělo a pleť udrželi správně hydratované. Vyhněte se čaju, kávě nebo sodě, které napomáhají dehydrataci.

Použijte Alfalfa listy na odstranění strií

Aminokyseliny v Alfalfa listech jsou výborné pro zlepšení celkového zdraví vaší pokožky. Obsahují velké množství bílkovin a vitamínu E a K, které podstatně zvyšují tónování pokožky těla. Jsou také velmi účinné při detoxikaci kůže kvůli jejich antimykotickým činidlům, které rovněž pomáhají při redukci strií.

Smíchejte trochu Alfalfa prášku s heřmánkovým olejem a masírujte postižené místo 2 až 3 krát denně. Pravidelným používáním uvidíte zlepšení už po jednom týdnu.

Odstraňte strie s ricinovým olejem

Ricinový olej pomáhá řešit mnohé z kožních problémů, jako jsou stařecké skvrny, vrásky, jemné linky, mateřská znaménka a pupínky. V případě, že chcete rychle snížit strie, ricinový olej vám může stejně pomoci. Naneste olej na postiženou oblast a jemně masírujte krouživými pohyby minimálně patnáct minut. Přikryjte oblast tenkou bavlněnou tkaninou a mírně zahřejte asi půl hodiny za použití vyhřívací podložky nebo termoforu s teplou vodou. Tento postup opakujte nejméně po dobu jednoho měsíce a všimněte si pozitivní změny.

Pokud to s kontrolou nebo zredukováním nežádoucích strií na kůži myslíte vážně, nezanedbávejte péči a začněte ihned, dříve než se vám to vymkne z rukou. Spolu s výše uvedenými opravnými prostředky se také navrhuje dodržovat vyváženou stravu, která je bohatá na vitamíny, bílkoviny a zinek. Pomáhá vláknům růst rychleji, což je předpokladem pro zmenšení strií. A v neposlední řadě pít hodně vody, aby bylo vaše tělo dobře hydratované, jak je uvedeno v bodě 8. Tak, začnete s léčbou co nejdříve pro maximální užitek.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Krém na strie Slimcode

    Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc