Domů / / Jak zpevnit povislou kůži po z...

Jak zpevnit povislou kůži po zhubnutí

Poslední úprava 23.05.2022
Sdílet článek

Pokud jste najednou zhubli velkou hmotnost, možná si všimnete že vám začala kde tu povadat kůže. Povislá kůže po zhubnutí - od ovísajících ramen až po břicho ... může jít o zahanbující problém. Objeví se hlavně tehdy, pokud jste zhubli příliš rychle.

Proč však kůže začne ovísat a jak ji lze po zhubnutí zpevnit?

Povislá kůže po zhubnutí - proč se tak děje?

Musí se natahovat a napínat, když se pohybujeme, když rosteme, i když se "scvrkává" jako v případě hubnutí. Kůže je neuvěřitelně pružný lidský orgán. Není to jen velký kus gumy, který pokrývá tělo. Je to orgán a tak jako jiné orgány v těle, sestává z buněk.

Různé vrstvy kůže mají různé typy buněk a přestože se kožní buňky na vnější straně kůže (epidermis) neustále nahrazují novými buňkami, kožní buňky pod epidermou jsou o něco trvanlivější. Tyto nižší vrstvy kůže, nazývané dermis a subdermis, jsou tvořeny elastickými pojivovými tkáněmi, vlákny, žilami a všemi možnými druhy složek, které se dokáží natáhnout a stáhnout. Záleží od toho jak se o ně staráte.

Co se stane s kůží, když zhubnete?

Když zhubnete, hlavně pokud zhubnete rychle, nepřijdou tyto pružné složky pouze o vrstvu tuku, který je drží napnuté. Nemají ani dost času na to, aby se adaptovaly na svůj nový tvar.

Kromě hubnutí může pružnost pokožky ovlivnit i věk, špatné stravování, dehydratace, nadměrné vystavování se slunečním paprskům a kouření.

Povislá kůže po zhubnutí - jak ji lze zpevnit

Když zhubnete velké množství tuku a začne se objevovat povislá kůže po zhubnutí, je první pravidlo nepanikařit. Kůže je živý orgán, postupně se vrátí do nového tvaru, který sedí na nové tělo. Než se tak ale stane, může to trvat i dva roky. Lze však podniknout kroky, jak zpevnit pokožku mnohem rychleji.

Snažte se nezhubnout příliš rychle

Jak již bylo zmíněno, na pružnost kůže ovlivňují různé faktory - kromě hubnutí i věk, stravování, dehydratace, nadměrné slunění, kouření.

Nárazové diety a nadměrné cvičení mohou způsobit, že se až příliš rychle zbavíte svalů i tuku. Tím však uškodíte své kůži. Podpůrná základní svalová struktura, která drží kůži na těle, se ztratí. Stejně jako tuk, který udržuje pokožku napnutou.

Snažte se za týden zhubnout 0,5 až 1 kg. Je třeba, abyste při hubnutí nezapomínali i na posilování, abyste nepřišli i o svalovou hmotu.

Zůstaňte hydratovaný

Dodržujte pitný režim a potřeby těla. Voda je podstatná složka na udržování elasticity kůže. Z jídla a pití byste měli získat alespoň dva litry vody denně.

Vhodně se stravujte

Dvě důležité složky, které udržují pokožku pružnou a elastickou, jsou kolagen a elastin. Potraviny bohaté na proteiny, jako je tvaroh, mléko, luštěniny, tofu, semínka, ořechy a ryby. Ty všechny obsahují složky, které budují kolagen a elastin. Také oleje, které pomáhají udržovat zdravou pokožku.

Pro optimální absorpci si dopřejte 100 až 200 kalorií z těchto proteinových zdrojů hned po tréninku.

Pečujte o svou kůži

O pokožku pečujte a vyživujte ji. Exfoliace pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a zvyšuje proudění krve v pokožce. Horká koupel s mořskou solí a minerály zlepšují pružnost kůže. Krémy na zpevnění pokožky s bylinnými přísadami, jako je aloe vera, kyselina hyaluronová, kvasnicový extrakt, sójové proteiny, vitamin C, vitamin E, vitamin A, ty všechny pomáhají hydratovat a zvýšit množství kolagenu a elastinu v pokožce.

Vyhýbejte se silným čistícím prostředkům, například sulfátem v mýdlech, šamponech, prostředcích na mytí nádobí. Omezte pobyt na slunci, vyhýbejte se soláriím. Nepřehánějte to s pobytem v teplé a chlorované vodě. Všechny tyto věci snižují pružnost kůže.

Pokud zvyknete kvůli zdraví plavat, používejte mýdla a šampony určené speciálně k odstranění chlóru.

Kdy byste se měli zamyslet nad chirurgickým zákrokem k odstranění povislé kůže po hubnutí

Kůži lze natáhnout pouze do určitých rozměrů, pak už ztrácí schopnost vrátit se zpět do původního tvaru. Pokud byla žena těhotná, dokáže po devíti měsících pokožku znovu zpevnit. Pokud jste ale měli mnoho let 50 či více kilogramů navíc, můžete být vhodným kandidátem na plastickou chirurgii. Jinak svou kůži zpevnit a pozvednout nedokážete. Takové řešení se však má používat pouze v extrémních případech. Navíc mnozí pacienti, kteří chirurgické odstranění odstávající kůže podstoupily, během rekonvalescence po zákroku znovu přibrala.

Rada na závěr

Elasticita kůže s přibývajícím věkem klesá. Třeba se proto zaměřit na to, abyste nezhubli příliš rychle, abyste dopřáli tělu dostatek tekutin, konzumovali ty správné jídla, starali se o svou pokožku. Věk samotný totiž ovlivnit a kontrolovat nedokážete. Takže místo stresovaní a z faktu, že stárnete, byste se měli zaměřit na to, co ovlivnit dokážete. A to je dostatek fyzického pohybu a správné stravování. Uvidíte, že budete vypadat, i se budete cítit dobře.

Jak zpevnit povislou kůži po zhubnutí Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc