Domů / / Hlad a hubnutí - měl byste cho...

Hlad a hubnutí - měl byste chodit spát hladový, pokud se snažíte zhubnout?

Poslední úprava 24.09.2020
Sdílet článek

Večeři už máte dávno za sebou. Chystáte se do postele, ale mozek a břicho vám namlouvají, že byste se ještě měli zastavit v kuchyni. Ale vy se snažíte zhubnout. Tak co teď? Jít do postele aspoň s něčím v břiše nebo úplně naprázdno?

Na tuto otázku však není jednoznačná odpověď. Nestačí říci ano nebo ne. Záleží totiž na osobních zvyklostech a na cílech, pokud jde o zdraví. Měli byste ale večer pociťovat hlad pokud se snažíte zhubnout? Řekněme si rovnou, pokud se najíte pozdě večer, nemusíte nutně přibrat. Tedy pokud nepřekročíte kalorické potřeby z celého dne, váhu neovlivníte. Večerní hlad na hubnutí v takovém případě vliv nemá.

Na druhou stranu, nemůžete před spaním spolknout celý balíček bonbónů, čokolády či sušenek. Neměli byste to přehánět ani s běžným jídlem. Aby vám problémy s trávením, nepohodlí či bolesti nezmařily spánek. To také není dobrý nápad, protože takto si rozhážete metabolismus. Ale jít spát s kručícím břichem také nepomůže. Nával hladu může být natolik intenzivní, že kvůli tomu neusnete, případně se v noci budete budit. Pokud se i dokážete večer navzdory hladu ovládnout, může se v noci zintenzivnit natolik, že nakonec vyjíte všechny zásoby sladkostí.

Proto je nejlepší, pokud najdete zlatou střední cestu, aby vám klidné usínání nepokazil hlad. Hubnutí bude mnohem jednodušší. Pokud se znáte a víte, že hodinu či dvě po večeři jste znovu hladový, můžete si dát o něco větší večeři. Také dbejte na to, abyste jedli vyváženou stravu, obsahující proteiny, uhlohydráty s množstvím vlákniny, trochu zdravých tuků a množství ovoce a zeleniny. Díky tomu budete déle sytý. Nebo si skutečně dopřejte nějakou drobnost před spaním. V tom případě si ale nezapomeňte na večer nechat rezervu pro kalorie.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc