Domů / / 10 diet, které fungují

10 diet, které fungují

Poslední úprava 09.08.2017
Sdílet článek

Bláznivé diety a dietní módní výstřelky přicházejí a odcházejí. Některé diety propagují slavní lidé, některé diety jsou prostě divné. Jak ale poznat, které z nich skutečně fungují? Ať už dodržujete jakoukoliv dietu, živiny potřebné pro fungování těla do sebe jednoduše dostat musíte. Proto byste měli zkoušet pouze ty diety, které nejsou příliš extrémní. Diety, které fungují, odolaly i testu časem. Dokázali, že jsou efektivní. Nejlepším doporučením může být doporučení od člověka, který danou dietu absolvoval. Buďte obezřetní při tvrzeních, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Podívejme se na diety, které fungují. Pokud však máte aktuálně nějaké zdravotní potíže, měli byste se nejdříve poradit se svým lékařem. Teprve pak se pusťte do jakéhokoli dietního plánu.

1) Dieta South Beach

Dieta South Beach se označuje také jako plážová dieta. Tato dieta slibuje hodně, vychází však ze "zdravého selského" rozumu. Dieta South Beach funguje na principu nahrazení špatných tuků a špatných sacharidů těmi dobrými. Jde o třífázovou dietu, která začíná eliminováním všech sacharidů ze stravy a postupným zvyšováním jejich příjmu. Podle tvrzení diety můžete zhubnout mezi 3,5 a 6 kg za první dva týdny. Záleží od počáteční hmotnosti, při níž s dietou začínáte.

2) Atkinsova dieta

Atkinsova dieta, která tvrdí, že díky ní můžete zhubnout 7 kg během prvních dvou týdnů, funguje na omezení příjmu uhlohydrátů. Povoluje konzumaci potravin s vysokým obsahem proteinů. Dává to smysl, protože tělo využívá proteiny na tvorbu energie mnohem efektivněji, než při sacharidech. Takto se pak nahromadí méně tuku. Dalším pravidlem počáteční fáze Atkinsovy diety je úplný zákaz alkoholu. Proto pozor, pokud si k jídlu rádi dopřejete pohár vína.

3) Zelná dieta

Zelná dieta je považována za jednu z těch špatných, podle lidí je však velmi účinná. Pokud nemáte rádi zelí, tak tuto dietu vůbec nezačínejte. Protože při ní budete jíst hodně zelné polévky. Je to sedmidenní nárazová dieta, která tvrdí, že zhubnete až o 5 kilogramů. Tato dieta kombinuje zelnou polévku s dalším ovocem a zeleninou. Není však vhodná pro lidi, kteří jsou velmi aktivní. Protože za těchto sedm dní dojde k úbytku velkého množství energie.

4) Dieta s nízkým příjmem sacharidů

Existuje mnoho diet s nízkým příjmem sacharidů. Všechny fungují na principu zamezení konzumace jídel jako jsou zrna, brambory, luštěniny. Místo toho se doporučuje ovoce a zelenina bohatá na různé živiny. Jde jistě o dobrý přístup k hubnutí, protože sacharidy mohou vyvolat zvýšení množství inzulínu, což souvisí s nadbytečným ukládáním tuků v těle.

5) Cambridgeská dieta

O cambridgeských dietách se napsalo mnoho knih. Dietní plány jsou zaměřeny na snížení množství přijatých kalorií. Fungují na principu záměny jídel za náhradní potraviny jako jsou různé tyčinky a koktejly. Existuje několik verzí této diety, člověk si vybere tu, která je vhodná pro to množství váhy, které chce zhubnout. Tyto dietní plány údajně patří mezi diety, které fungují a jsou efektivní. Ale tak jako u jiných diet, kde se výrazně omezí příjem kalorií, hlásili i zde někteří lidé pocit závratí a malátnost. Netřeba zapomínat ani na to, že při nahrazení jídel vám chuť náhrady musí vyhovovat. Jinak máte skutečně problém.

6) Volumetrická dieta

Tato dieta se zaměřuje na konzumaci jídel, které vás zasytí, ale přitom neobsahují příliš kalorií. Proto při ní jíte hodně melounů, hrozny a podobné typy potravin, které obsahují množství vody a vlákniny. Je to dobrá volba, pokud jste člověk, který jen těžko kontroluje svůj apetit. Také se tato dieta prokázala jako efektivní. Nemusíte jíst pouze vodnatou zeleninu a ovoce. Potraviny jsou rozděleny do různých kategorií, povolené jsou proteiny, sacharidy i tuky.

7) Grapefruitová dieta

Grapefruitová dieta spočívá v konzumaci kontrolovaných porcí. Třeba vyloučit uhlohydráty a pít grepovou šťávu při každém jídle. Slibuje, že dokážete zhubnout až 5 kg za méně než dva týdny. Připisuje to schopnosti grapefruitu spalovat tuky. A právě díky zařazení grepu do diety si můžete dovolit jíst potraviny, které byste normálně nepovažovaly za vhodné při hubnutí.

8) Dukanova dieta

Dukanova dieta zahrnuje potraviny bohaté na proteiny, ale s nízkým obsahem sacharidů. Můžete při ní jíst kolik chcete, jen musíte dodržovat pravidla. Dietní plán určuje, co můžete v té které fázi čtyřstupňové diety jíst. Většina sacharidů je přitom zakázána. Dobrou věcí při této dietě je fakt, že počáteční úbytek na váze může být velmi výrazný, což vás může motivovat v ní setrvat. Nevýhodou Dukanovy diety je nepříliš dobrá nutriční rovnováha. Je proto nezbytné, abyste při ní užívali i vitamínové výživové doplňky. Jde o dost extrémní dietu, proto buďte opatrní.

9) Paleo dieta

Paleo dieta je známá také jako dieta jeskynních lidí. V principu jde o dietu s vysokým příjmem proteinů a nízkým příjmem sacharidů. Je založena na tom, že jíte jen to, co by jedli naši předkové - lovci a sběrači před 10 tisíci lety. Jíst méně zpracovaných potravin vůbec není špatná věc. A přestože mnozí lidé tvrdili, že měli s dietou velké úspěchy, neuskutečnil se žádný řádný výzkum, který by to dokázal.

10) Zónová dieta

Zónová dieta se koncentruje na vyrovnání hladin inzulínu kontrolou porcí tuků, uhlohydrátů a proteinů, které můžete jíst denně. Dieta, která slibuje zhubnout půl až jedno kilo každý týden, by vám měla umožnit zhubnout, aniž jste došli o energii.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Acai Berry tablety 2000

    Výživný zázrak z Brazílie. Pomáhá udržovat zdraví oběhového systému i zažívacího traktu, podporuje proces hubnutí, vynikajících v boji proti stárnutí

  • Zelená káva extrakt 6000

    Podporuje zdravý krevní tlak, pomáhají spalovat tuk a udržovat zdravou hladinu cukru v krvi

Čtěte víc