Domů / / Co způsobuje nespavost? Toto v...

Co způsobuje nespavost? Toto ve tři v noci nedělejte!

Poslední úprava 07.12.2022
Sdílet článek

Potřebujete více spánku? Ujistěte se, že věci ještě více nezhoršujete.

Úleva od nespavosti

Jste zmateni z vašeho spánku, nebo lépe řečeno, z jeho nedostatku? Nejste sami. S nespavostí se během života setká většina lidí, 10% lidí trpí chronickou nespavostí.

Pokud hledíte do stropu hodinu co hodinu, noc za nocí, je těžké vědět co dělat nebo jak to napravit. Pokud se ptáte, co způsobuje nespavost, prohlédněte si seznam nejčastějších chyb, které možná děláte i vy. Nabízíme rovnou i tipy, jak se těmto chybám vyhnout.

Nedívejte se na hodinky

Co způsobuje nespavost? Soustředění se na neuvěřitelně se vleklý čas ...

Místo toho: Otočte hodinky čelem ke zdi nebo je skryjte v zásuvce či pod postel. Neustálé kontrolování času vás pouze nabudí a posílí myšlenku, že se vám už nepodaří usnout.

Nezůstávejte v posteli více než 15 minut

Co způsobuje nespavost? Převalování se v posteli a stres z neschopnosti usnout ...

Místo toho: Opusťte ložnici a začněte dělat nějakou tichou činnost, jako je čtení knihy či sledování klidných programů v pohodlném křesle. Je důležité, abyste svému mozku připomněli, že postel slouží na spaní, ne na ležení a trápení se myšlenkami.

Neseďte v přímém světle

Co způsobuje nespavost? Příliš jasné světlo signalizuje mozku den ...

Místo toho: Pokud potřebujete vstát, zapněte si pouze tlumené světlo na čtení nebo si jděte sednout k světlu televize nebo počítače. Nezapínejte silné, stropní svítidla, protože příliš jasné světlo narušuje tvorbu melatoninu, hormonu, který ve vašem mozku reguluje spánek.

Nedělejte nic příliš podnětné

Co způsobuje nespavost? Nabuzení mysli je v přímém rozporu s nočním odpočinkem ...

Místo toho: Najděte si něco, co vás zaměstná, ale zároveň dopřeje vaší mysli pauzu jako například háčkování, ne příliš napínavá kniha či seriál. Pozor, čtení detektivek nebo kontrolování příjmů a výdajů zaměstná vaši mysl konkrétním směrem a způsobí vaši bdělost.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy