Domů / / / Zdravotní přínosy denního užív...

Zdravotní přínosy denního užívání spiruliny

Poslední úprava 06.12.2017
Sdílet článek

V současnosti se na nás neustále a z každé strany valí informace o superpotravinách. Na trhu existují stovky možností, většina z těchto superpotravin je plná minerálů, vitamínů, enzymů a různých jiných složek vhodných pro boj s nemocemi. Je ale jedna superpotravina, která stojí stranou od ostatních, a právě ji byste pro udržení dobrého zdraví měli konzumovat každý den. Je to spirulina.

Jde o jedinečnou modrozelenou řasu bohatou na chlorofyl a další jiné životodárné živiny.

Podívejme se na různé zdravotní přínosy spiruliny blíže

 • Spirulina je bohatá na různé proteiny, které potlačují infekce. Díky těmto proteinům stoupá v těle počet různých protilátek, které bojují s nemocemi. Obsahuje přes 70% proteinů, což je největší množství mezi všemi potravinami. Také pomáhá při zvýšení produkce bílých krvinek, které bojují s infekcemi a zároveň zamezují jejich vzniku.
 • V roce 2005 byla zveřejněna studie, ve které autoři zjistili, že vysoké dávky spiruliny pomáhají při tlumení různých alergických reakcí v těle, zejména u pacientů trpících na alergickou rýmu.
 • Spirulina je také efektivní při léčbě anémie. Podle některých odborníků spirulina zvyšuje tvorbu červených krvinek, hlavně když je kombinovaná s vitaminem B12.
 • Je bohatá na chlorofyl a fykocyanin, což znamená, že spirulina také pročišťuje krev. Vedle podpory tvorby krvinek "omlazují" tyto dvě výživné látky již stávající zásoby krve. V podstatě je struktura chlorofylu téměř identická s hemoglobinem, což je důležitá molekula zodpovědná za přenos kyslíku k buňkám a za pročišťování krve.
 • Spirulina je také bohatým zdrojem všech osmi esenciálních aminokyselin, 10 neesenciálních aminokyselin, vitaminů B komplexu, zeaxantinu, antioxidantu betakaroten, esenciálních mastných kyselin, kyseliny gamalinolenové, prospěšných probiotických bakterií, desítek stopových prvků a bílkovin zaměřených na patogeny. Spirulina má také bezkonkurenční schopnost podpořit imunitní systém.
 • Všechny tyto živiny zároveň zbavují tělo a buňky různých těžkých kovů a toxinů. Spirulina je v podstatě dobré chelatační činidlo, které sahá hluboko do tělesných tkání, kde na sebe naváže a zneaktivní různé toxiny jako je arzen, rtuť, záření, pesticidy, kadmium, karcinogeny životního prostředí a syntetické potravinářské chemikálie.
 • V roce 1988 bylo zjištěno, že spirulina také snižuje hladiny cholesterolu a redukuje skrytý zánět, který je důsledkem akumulace cholesterolu v krevním oběhu.
 • Všichni obézní mohou díky dennímu užívání spiruliny zhubnout. A to díky její schopnosti vyvolat snížení hmotnosti a podpořit tvorbu svalové hmoty.

Závěr

Chcete-li mít užitek ze všech přínosů spiruliny, je třeba, abyste z této nutričně bohaté superpotraviny zkonzumovali několik gramů denně. Dbejte na to, abyste si zakoupili kvalitní značku spiruliny. Tedy takovou, kde je řasa pěstována, sbíraná a balená způsobem zabraňujícím její kontaminaci toxickými mikrocystíny.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Detoxikace organizmu tabletky

  Detoxikační kúra s obsahem probiotik a prebiotik s vyváženým obsahem vlákniny a laxativ, které společně tvoří velmi účinný lék na detoxifikaci těla, a pročištění tlustého střeva.

Čtěte víc

Blízke témy