Domů / / / / Svatební účesy: Rady podle typ...

Svatební účesy: Rady podle typu vlasů

Poslední úprava 22.11.2021
Sdílet článek

Najděte ten správný svatební účes, i když jsou vaše vlasy jemné nebo silné, rovné nebo kudrnaté. Svatební účes je pro mnohé nevěsty stejně důležitý jako šaty. Začněte na zjevném místě: Přemýšlejte o svých vlasech. Přestože v dnešní době se častokrát zdá, že kadeřníci dokáží proměnit slámu na zlato - stačí se podívat na to, jak rychle dokáží celebrity změnit svůj účes - je rozumnější snažit se pracovat s vlasy, které Vám příroda nadělila. Nebo pracujte s tím, co považujete na svém svatebním vzhledu za nejdůležitější (dlouhé třpytivé náušnice, kaskádovitý závoj). Řiďte se následujícími radami a zvýrazněte nejlepší vlastnosti svých vlasů.

Kudrnaté vlasy

Nejlepší je nebojovat proti tomu, co Vám příroda dala. Pokud máte velmi kudrnaté vlasy a je srpen můžete je vyrovnat žehličkou, ale kadeře se do hodiny vrátí.

Tipy na úpravu vlasů: Namísto boje proti kudrlinám je zvýrazněte - jestli je léto nebo zima, hledejte stylingové výrobky, které obsahují složky bojující proti vlhkosti, které zabrání krepatění. A spřátelte se se sponkami. Jelikož chcete, aby Vaše vlasy byly příjemné na dotek, správně umístěny sponky Vám umožní použít menší množství stylingového produktu.

Rovné vlasy

Podobně jako u kudrnatých vlasů, proti své přirozené struktuře nemůžete bojovat - pevné kadeře mohou spadnout ještě před koncem obřadu. Pokud kadeře, tak velké a volné, nebo se rozhodněte pro elegantní účes jako například nízko položený drdol na stranu nebo vypnutý "French twist", abyste vystavili na odiv neuvěřitelně hladkou texturu svých vlasů.

Tipy na úpravu vlasů: Chcete-li ve svatební den nechat vlasy rozpuštěné (bez jejich zatížení) zvýrazněte svůj přirozený lesk.

Jemné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy velmi jemné nebo řídké, zvolte jednoduchý účes. Pokud se rozhodnete vlasy si vypnout, nemusíte se obávat, že nebudou držet. Zvolte si drdol, který je neobvyklý: použijte sponky, gumičky a jiné vlasové doplňky.

Tipy na úpravu vlasů: Pokud máte jemné vlasy a rozhodli jste se pro drdol, nedělejte ho z čerstvě umytých vlasů neboť jsou příliš měkké a nebudou ně nich držet sponky.

Husté vlasy

Pochlubte se svými vlasy zakroucenými polovičním drdolem - zapletené a kroucené účesy jsou formálnější než rozpuštěné vlasy. Pokud vlasy plánujete nechat rozpuštěné, bude trvat déle než Vám je kadeřník nejprve vyrovná a pak natočí.

Tipy na úpravu vlasů: Malé množství pomády nanesené konečky prstů dodá vlasům objem a texturu a zabrání odstávajícím vlasům.

Mastné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy náchylné na maštění, nemusí být dobrý nápad nechat si vlasy rozpuštěné. Pokud si necháte vlasy rozpuštěné, spíše se mastí. Jednoduchý drdol Vám zabrání dotýkat se svých vlasů, což podporuje produkci mazu.

Tipy na úpravu vlasů: Udržte si kořínky vlasů čistě-vypadající a suché pomocí přípravků k zabránění maštění pokožky nebo dokonce špetkou dětského pudru - dejte si pozor abyste ho správně vklepali do pokožky a nebyly vidět žádné bílá místa.

Dlouhé vlasy

Ať si už plánujete vlasy nechat rozpuštěné nebo si je jdete vypnout vzhůru, budete mít spoustu dobrého materiálu, se kterým můžete pracovat. Vyzkoušejte: cop s vypnutými vlasy na vrchu hlavy, tzv. "Edgy Ponytail - hranatý cop". Nejlépe se hodí pro vlasy s délkou po ramena nebo delší vlasy, které mají mnoho vrstev.

Tipy na úpravu vlasů: Komfort je klíčový. Pokud budete mít na sobě šaty s hlubokým výstřihem a chcete si nechat vlasy rozpuštěné, mohou se Vám lepit na záda. Předejděte tomu nemastným stylingovým gelem.

Krátké vlasy

Mnoho nevěst chce jemný romantický vzhled z dlouhých vlasů, což ale můžete snadněji dosáhnout některými účesy z vlasů dlouhých po bradu (jsou lehčí, takže na jejich vypnutí je potřebných méně sponek a menší množství stylingových produktů).

Tipy na úpravu vlasů: Na krátkých vlasech vypadají lokny vytvořené pomocí sponek opravdu dobře (vzpomeňte si na staré Hollywoodské účesy), ale budete potřebovat silný lak na vlasy.

Barvené nebo chemicky ošetřené vlasy

Pokud máte chemicky vyrovnané vlasy, jsou pravděpodobně poměrně křehké a náchylné k lámání (totéž platí pro jakýkoliv typ chemického ošetření včetně barvení).

Tipy na úpravu vlasů: Vyberte si účes, který zakryje poškozené konečky, stejně například drdol "French twist" - váš kadeřník může na zvýšení lesku a uhlazení vlasů použít pomádu.

Šperky ve vlasech

Pokud máte nějaký vlasový doplněk, který chcete mít na sobě za každou cenu, měli byste to vzít v úvahu při výběru svatebního účesu.

Tipy na úpravu vlasů: Promyslete si jak můžete vlasové doplňky a šperky nejlépe předvést - pokud máte krásný náhrdelník, vypněte si vlasy nahoru a odhalte svůj dekolt. Luxusní náušnice vyžadují výrazný drdol.

Závoj

Chcete-li nosit závoj, vyberte si účes, který s ním ladí. Můžete jej upevnit pod drdolem nebo těsně nad polovičním drdolem.

Tipy na úpravu vlasů: Svatební účes si dokonce během obřadu můžete nechat zahalen a odhalit ho až po něm. Nezapomeňte jen na to, aby Vaše kadeřnice ukázala Vaší družičce jako odepnout závoj aniž by zničila účes.

Moderní účes

Vezměte v úvahu své šaty. Stejně jako na formální oslavě nenajdete papírové ozdoby, ke klasickým plesovým šatům se ultra-moderní účes nehodí.

Tipy na úpravu vlasů: Romantické šifónové šaty si žádají volný účes, ať už vypnutý nebo rozpuštěný, elegantní drdol se zase hodí k šatům, které kopírují Vaši postavu a jsou ve spodní části rozšířeny.

Přirozené vlasy

Je pravděpodobné, že obvykle nosíte účes, který je pohodlný a zároveň se Vám hodí. I v případě, že je to jen obyčejný cop, Váš kadeřník Vám může pomoci vytvořit účes hodný svatby.

Tipy na úpravu vlasů: Ujistěte se, že Váš celkový vzhled ladí se stylem svatby: Pokud se vydáváte v tanečním sále, inspirujte se fotkami různých formálních drdolů. Pokud plánujete ležérnější oslavu, zvažte méně formální účesy jako například poloviční drdoly.

Co ještě třeba zohlednit

Formálnost svatby

Uhlazené vypnuté vlasy se nehodí na plážovou svatbu, stejně jako se na formální svatbu v kostele nehodí "kohout". Obecným pravidlem je, že na poloformální a neformální svatby - jako jsou ty v tropických lokalitách, malých hotelích nebo dokonce letadlech, vlacích nebo veřejných parcích - se více hodí ležérní účesy s vlnami, kadeřemi a rozpuštěnými vlasy. Svatby, které se konají během týdne, ráno nebo odpoledne jsou obvykle méně formální, ačkoli atmosféra celé akce je samozřejmě jen na vás. V případě luxusních svateb v nóbl hotelích nebo kostelech nebo těch, které se konají v noci jsou vhodnější účesy z rovných, uhlazených vlasů.

Šaty

Je samozřejmé, že největší pozornost žena věnuje svatebním šatům. Šaty, které si oblečete budou pravděpodobně odpovídat formálnosti svatby, co jsme už probrali. Mnoho žen však zapomenete vzít v úvahu typ výstřihu. Pokud jste se rozhodli pro šaty bez ramínek a šaty s větším výstřihem, vhodným účesem je cop "rybí ocas", French roll nebo drdol chignon, při kterém jsou vlasy vypnuty. Proč? Protože to umožňuje předvést Váš dekolt, krk a ramena - tři oblasti, které podle nedávných průzkumů časopisů muži překvapivě hodnotí jako nejvíce sexy!

Váš obvyklý účes

Přestože svatby jsou fantastické příležitosti kdy můžete všechny okouzlit účesem snů, nezapomeňte, že svatba je o Vás a Vašem nastávajícím manželovi. Chcete, aby Vás poznal, když budete kráčet k oltáři! Nejlepší svatební účes je ten, ve kterém se nevěsta cítí dobře a přirozeně. Například nevěsta divoška, která nikdy nenosí vlasy rozpuštěné by si měla vlasy elegantně vypnout, ale nezvolit si účes, který je tak komplikovaný a vysoký, že se bojí tančit, nebo neví, jak ho upravit. Na druhou stranu módní "drama queen" si může zvolit účes, který vznešeností soupeří s účesem Marie Antoinetty.

Místo svatby a počasí

Nejvíce často přehlížena záležitost v celé rovnici je místo svatby a to nejen Vaší svatby, ale i líbánek. Svatební účesy mohou být drahé, a přece nechcete utratit všechen ten čas a peníze na účes, který padne nebo skrepovatí kvůli vlhkosti nebo dešti. Pokud jdete na líbánky do tropických oblastí, tamní mírné počasí může zruinovat účes, který Vám měl vydržet mnohem déle. A pro nevěsty s kudrnatým nebo neobvyklým typem vlasů, je obzvláště důležité, aby zvážily toto. Copánky a twisty mohou pomoci udržet Vaše vlasy pod kontrolou. Další možností jsou vyrovnané vlasy. Zvažte všechny možnosti.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy