Domů / / / Krátké účesy

Krátké účesy

Poslední úprava 27.04.2020
Sdílet článek

Tvar vaší tváře, textura vašich vlasů, velikost vašeho těla, váš věk a jiné věci, které byste měli vzít v úvahu. Téměř každá žena může nosit krátké vlasy. Tajemstvím je najít ten správný střih pro tvar vaší tváře a strukturu vlasů. Pomůžeme vám najít nejlepší krátký účes pro vás.

Jak zjistit, jestli se vám krátké vlasy budou hodit

1) Vezměte v úvahu tvar vaší tváře

Pokud nemáte perfektně oválný obličej, některé krátké účesy budou na vás vypadat lichotivěji než jiné.

Například kdo má dlouhou tvář, bude chtít vytvořit iluzi šířky. Bob s délkou po bradu, nebo účes shag, který se dotýká brady nebo sahá mezi bradu a ramena je skvělý, a to zejména v případě, že bude trochu rozcuchaný nebo vlnitý. Vlny přidávají šířku.

Ženy s kulatými tvářemi mají tendenci vypadat lépe s krátkými vlasy sahajícími 2-5cm pod bradu. Tvář chcete opticky prodloužit a delší vlasy přitahují pozornost směrem dolů. Držte se dál od klasického mikáda, které mohou na okrouhlé tváři vypadat jako helma. Vhodnější je dlouhý bob, který je delší, a proto pro Vaši tvář více lichotivý.

Pixie účesy se pro dlouhé tváře hodí méně. Pixie účesy vypadají nejlépe na ženách s oválnými nebo srdčitými tvářemi.

2) Máte pěkné ramena, čelist a dlouhý krk?

Pokud jste obdařeni pěknými rameny, pěknou čelistí a dlouhým krkem, krátký střih bude na vás vypadat dobře. Pokud máte krátký krk, dvojitou bradu nebo široká ramena, vhodnější je účes, který sahá alespoň 2-3cm pod bradu. Dlouhý bob je v dnešní době velmi populární a splňuje tato kritéria.

Když se chcete dát ostříhat, ukažte kadeřníkovi své nejlepší rysy a nebojte se zmínit ty, od kterých chcete odvést pozornost nebo, které chcete zakrýt. Kdo nemá rád své velké čelo, určitě mu pomůže tupá ofina nebo ofina začesaná do strany. Kdo má pěkný dlouhý krk a čelist, účes bob se mu skvěle hodí.

3) Při účesu pixie na velikosti záleží

Pixie účesy, které objímají hlavu vypadají skvěle na některých ženách, ale ne na všech. Tento střih se nejvíce hodí ženám s dlouhým, elegantním krkem.

Malé, hubené ženy vypadají s tímto střihem skvěle (představte si Amélie z Montmartru). Vysokým, štíhlým ženám se tento střih může hodit (představte si Charlize Theron, Jamie Lee Curtis a Audrey Hepburn, která byla překvapivě vysoká). Pokud jste vysoká a máte chlapeckou postavu, s krátkým pixie střihem můžete vypadat jako špendlíková hlavička. Pokud jste při těle a máte malou hlavu, pixie účes pro Vás nemusí být to pravé. Na hlavě potřebujete vytvořit objem, který vyváží Vaše tělo pod krkem.

4) Na textuře Vašich vlasů záleží

Pokud jde o výběr perfektního krátkého střihu, textura Vašich vlasů je stejně důležitá jako tvar obličeje. Existuje 6 základních textur vlasů (jemné, rovné, vlnité, husté, kudrnaté a velmi kudrnaté) a pro každou z nich platí určitá pravidla, jako například "kudrnaté vlasy nevypadají dobře krátké" a "jemné vlasy nevypadají dobře dlouhé".

Pravidla jsou však na to, aby se porušovala. Kudrnaté vlasy se chovají nejlepší, když jsou delší. K tomu aby se chovali správně potřebují délku. Čím kratší kudrnaté vlasy jsou, tím je větší šance, že budou příliš odstávat.

5) Co je třeba vzít v úvahu při kudrnatých a jemných vlasech

Někteří kadeřníci říkají, že kudrnaté vlasy by nikdy neměly být ostříhané kratší než dva cm pod bradou, ale nádherné krátké účesy vidíme i na kudrnatých ženách. Tajemství je ve vrstvení. Stříhání kudrnatých vlasů je umění, takže si svého kadeřníka pečlivě vyberte abyste kadeřnictví neopustila vypadajíc jako pudl.

Naopak, velmi jemné vlasy vypadají skvěle krátké. Pokud máte jemné vlasy, krátký střih jim přidá objem, dávejte si jen pozor abyste ve vlasech neměli příliš mnoho vrstev. Udržujte vlasy v jedné délce pokud je to možné. Odstranění příliš mnoho vlasů je špatné pro objem, takže se ujistěte, že Váš kadeřník nepoužívá břitvu příliš často.

6) Tip s fixem

Vyfoťte se na tmavém nebo světlém pozadí v závislosti na barvě vašich vlasů (pokud jste blondýna, zvolte tmavé pozadí, pokud jste bruneta, světlé). Vezměte si fix a zamalujte si jí vlasy, aby vypadaly kratší. Doporučujeme dělat to postupně, abyste si nezničili svou fotku.

7) Vezměte v úvahu svou osobnost

Váš účes je odrazem vaší osobnosti. Pokud jste sportovní a ležérní typ člověka, účes shag nebo dlouhý bob se Vám může hodit nejvíce. Oba schnou dobře na vzduchu a nevyžadují si spoustu fénování a česání. Pokud se zaměřujete na svou kariéru nebo se považujete za sofistikovanou osobu, šikmý bob může být ohromující. Funky, odvážné ženy mohou zkusit kohouta nebo jiný extravagantní účes.

8) Vezměte v úvahu péči o vlasy

Krátké vlasy mají tendenci vyžadovat si více péče než vlasy po ramena nebo déle, protože je potřeba stříhat je častěji. Jsou fakticky nejtěžší na údržbu, což je třeba při plánování budoucího účesu vzít v úvahu. Krátké vlasy je třeba podstřihnout zhruba každých šest týdnů. Na jejich úpravu jsou potřebné stylingové produkty a abyste zkrotili své vlny, budete muset investovat do žehličky na vlasy.

9) Na věku nezáleží

Přesto, co vám možná za ta léta bylo řečeno, neexistuje žádné pravidlo o věku a délce vlasů. Vlasy si nemusíte ostříhat po čtyřicítce, padesátce ani pětašedesátiny. Můžete mít i 100 let a vypadat skvěle s vlasy sahajícími pod ramena, pokud jsou vaše vlasy v dobré kondici.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Blízke témy