Domů / / Tipy na růst řas

Tipy na růst řas

Poslední úprava 25.11.2022
Sdílet článek

Dlouhé, husté řasy jsou znakem ženskosti a krásy ve většině kultur. A přestože délku našich řas diktují geny, můžeme je částečně prodloužit a získat řasy, po kterých toužíme. Je možné vyvinout trochu úsilí, aby naše řasy vypadaly delší přirozenou cestou. Protože domácí prostředky mohou pomoci opravit poškozené řasy a podpořit zdravý růst řas.

Jak rostou řasy

Řasy jsou podobné všem ostatním chloupkům na těle, ale mají dvě hlavní odlišnosti. První je rychlost růstu, která je u řas mnohem vyšší a druhou je množství řas rostoucích ve stejný čas. Co se vlasů týče, 70 až 80% roste najednou, zatímco pouze 15% řas roste současně.

Správná péče

Správná péče o řasy dopomůže ke zdravému růstu řas. Patří sem odstranění make-upu před spaním. Nesprávným odstraňováním řasenky si můžete řasy poškodit. Také můžete být alergická na některé složky řasenky. Dalším tipem je, nepoužívat voděodolné řasenky, protože obvykle řasy vysušují. I proto může být večerní odstraňování řasenky problematické. Také se vyhýbejte dlouhodobému používání řasenky. Z času na čas nechte své řasy jednoduše vydechnout.

Masáž očních víček

Jemně si třete oční víčka, abyste zlepšili cirkulaci krve a stimulovaly folikuly zodpovědné za zdravý růst řas. Vždy si umyjte ruce a na masáž linie řas a víček používejte bříška prstů. Výbornou alternativou je masáž i pro podporu růstu a proti vypadávání vlasů.

Řasy si kartáčujte

Mezi tipy na růst řas patří i tato na první pohled zvláštní ráda. Ale existuje i kartáček na řasy, kterou si můžete řasy dvakrát denně překartáčovat. Samozřejmě jemně. Tím podporujete zdravé řasy. Pokud to budete dělat pravidelně, pomůžete při přesunu přirozených olejů na vaše řasy.

Strava

Přirozený zdravý růst čehokoliv závisí od stravy, kterou člověk konzumuje. Pokud tělu chybí nějaká výživná látka potřebná pro správný růst vlasů a řas, zůstanou tyto křehké a slabé. Řasy, stejně jako vlasy, jsou tvořeny keratinem, proteinem, který získáváme z potravin jako drůbež, ryby, maso, sója a tofu. Pro růst řas je nutný i vitamin A, který se nachází v rybím oleji, vejcích, fazolích, jogurtu, v červeném, žlutém a oranžovém ovoci. Rajčata, brambory a citrusové plody jsou bohaté na vitamin C, silný antioxidant, který lidské tělo potřebuje. Kalcium je další prvek potřebný pro růst řas, nachází se v mléce a tmavé listové zelenině.

Vazelína

Vazelína patří mezi hlavní pilíř domácích léků a prostředků téměř na všechno. Tento tip na růst řas patří ještě mezi triky starých matek. Pomáhá i při prodloužení řas. Stačí použít vatovou tyčinku namočenou do vazelíny. Před spaním si jí projděte po řasách. Tato levná pomůcka je nejjednodušším domácím prostředkem na podporu růstu řas. Před použitím vazelíny si oči řádně očistěte od očních stínů i řasenky. Ráno si vazelínu opatrně odstraňte, aby nedošlo k ucpání a zánětu folikulů. Tuto kúru opakujte třikrát týdně.

Přírodní oleje

Přírodní oleje jako kokosový olej, ricinový olej, nebo jojobový olej jsou populární oleje na podporu růstu vlasů i řas. Obsahují různé vitaminy a minerály. Díky nim mohou být řasy delší a hydratované. Na hydrataci řas použijte čistý odličovací tampon, zajistíte si tak silné a zdravé řasy. Olej nechte působit přes noc a ráno ho smyjte jemným odličovačem na oči. Abyste ještě zvýšili pečující vlastnosti olivového oleje, namočte do něj na několik dní řádně omytou citrónovou slupku. Přírodní protizánětlivé a antimikrobiální látky z citronu také podpoří zdraví vašich řas.

Můžete si také vytvořit vlastní sérum na řasy z kokosového oleje, citronu a levandulového éterického oleje. Kokosový olej dokáže přirozeně vytáhnout nečistoty z pleti a ve folikulech stimuluje růst řas. Přidejte jednu kapku citronu na pročištění očního víčka a jednu kapku levandulového oleje na vyživení očních víček i folikulů.

Vitamín E

Denně užívejte výživový doplněk s obsahem vitaminu E. Výsledky se rychle dostaví. Vitamin E je výborný antioxidant a ošetření proti stárnutí. Je potřebný pro zdravou pleť a opravu poškozených buněk. Můžete ho aplikovat dvakrát týdně. Vezměte si několik tobolek s tekutinou a rozevřete je. Olej si vetřete kolem řas, použijte kartáček na řasy nebo starou řasenku, abyste ho aplikovali rovnoměrně. Použít můžete i ricinový olej. Pomůže vitaminu E podpořit růst pevných řas.

Mandlový olej

Mandlový olej je výborný zdroj nenasycených tuků. Pokud vám začnou řasy řídnout, použijte ho. Naneste ho kartáčkem na řasy stejně jako vitamin E nebo olivový olej. Můžete také spojit mandlový olej, vitamin E a olivový olej a účinek ještě zvýrazníte.

Zelený čaj

Ne všechny domácí tipy na růst řas musí obsahovat éterické oleje. Takový zelený čaj také dokáže podpořit zdraví a stimulovat tvorbu řas. Obsažený kofein a flavonoidy vaše řasy určitě potěší, protože fungují jako stimulant růstu a pročistí folikuly, z nichž následně mohou vyrůstat nové zdravé řasy. Připravte si šálek zeleného čaje, pět minut ho vařte. Nepřidávejte cukr ani nic jiného. Nechte vychladnout. Vložte do něj dva vatové tampony, nechte nasáknout čajem a jemně si jimi přetřete okolí řas.

Pokud se stav vašich řas nezlepší ani po zvýšené péče o jejich blaho, možná je příčina vypadávání a řídnutí řas někde jinde.

Čtěte dál
Dorostou řasy zpět?
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc