Domů / / 6 kroků k delším a zdravějším...

6 kroků k delším a zdravějším řasám

Poslední úprava 09.02.2018
Sdílet článek

Co dělat - a co nedělat - pro krásné, plné řasy. Chcete delší, hustší řasy? Začněte s těmito šesti kroky.

  1. Nikdy za řasy netahejte a vyhněte se mnutí očí. Kořínky řas jsou jemné a řasy se mohou snadno odlomit následkem nesprávných návyků.
  2. Při používání kleštiček na řasy za víčka netahejte.
  3. Odličte si řasenku předtím, než jdete spát. Pevnost, kterou řasenka řasám dodá jich může zlomit. Použijte jemný odličovač. Po víčkách jemně klepejte, nesuš si je ani za ně netahejte.
  4. Odstraňte hrudky z řasenky, dokud je řasenka ještě vlhká a řasy se snadno rozčesávají.
  5. Své řasy a oči si udržíte zdravé i tak, že řasenku budete pravidelně měnit. Pořiďte si novou každých tři až šest měsíců. Zabrání to hromadění choroboplodných zárodků na řasence, což může vést k infekci.
  6. Pokud se u Vás vyskytne zánět spojivek nebo jiná oční nemoc, vyměňte jakýkoliv make-up, který jste si aplikovali do okolí očí.

Vaše řasy slouží i pro jiný účel než jen na okrasu. Řasy mají i ochrannou funkci: zabraňují tomu, aby se do oka dostaly cizí předměty.

Může trvat zhruba tři měsíce, dokud řasa vypadne a dva nebo více měsíců, dokud úplně doroste. Poškození může zapříčinit, že řasy se stanou křehčí, řidší a kratší. Pokud je folikul poškozen velmi, růst řasy se zastaví.

Kondicionéry na řasy

Své řasy byste měli vyživovat podobně jako své vlasy. Doporučuje se aplikovat přes noc na víčka například vazelínu pro zastavení poškození a hydratování. Volně prodejné kondicionéry na řasy mohou také pomoci. Obvykle obsahují složky, které řasy posilují a hydratují.

Jiné možnosti jak dosáhnout dlouhé řasy

Umělé řasy jsou malé, syntetické řasy přilepené na jednotlivé řasy. Vydrží několik měsíců. Zaplatíte za ně zhruba od 40 eur, ale vězte, že vaše přirozené řasy se mohou poškodit, pokud umělé řasy vypadnou.

Další možností jsou séra na prodloužení řas. Asi nejpoužívanější a doporučené je sérum na růst řas , které je bez vedlejších účinků. Další lék ale už na předpis je Latisse, který podporuje růst řas. Vedlejší účinky však mohou zahrnovat podráždění a ztmavnutí kůže očních víček. Etiketa uvádí, že lék může změnit světlou barvu duhovky na hnědou a tato změna je trvalá.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc